Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte schuift aan bij gesprek over racisme

Rutte schuift aan bij gesprek over racisme

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte zal aansluiten bij het gesprek over racisme in het voetbal dat minister van Sport Bruno Bruins heeft aangekondigd naar aanleiding van een incident afgelopen weekeinde in de eerste divisie. Onder de genodigden zijn ook vertegenwoordigers van de KNVB, de scheidsrechters, Excelsior en FC Den Bosch.

Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira werd zondag in de wedstrijd tegen FC Den Bosch slachtoffer van racistische spreekkoren. Rutte, Bruins en minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) spraken zich er maandag al tegen uit. Bruins kondigde aan met de betrokkenen om tafel te gaan.

Kamerlid Jan Paternotte (D66) wilde Rutte er dinsdag bij het Vragenuur over aan de tand voelen, maar in eerste instantie zou Bruins de vraag oppakken. Na kritiek van de oppositie, kwam Rutte toch naar de zaal. Kamerleden drongen er bij hem op aan een voortrekkersrol te pakken bij het tegengaan van racisme.

Luisteren naar de KNVB

"Honderdduizenden Nederlanders voelden dit weekend de pijn van Moreira", aldus Paternotte. Maurits von Martels (CDA) wil weten wat de inzet van het gesprek wordt. "Wat het CDA betreft is het hard nodig dat er sancties komen." Rutte wil vooral luisteren naar de KNVB, en horen wat ze nu al kunnen doen en wat er eventueel nog meer mogelijk moet worden.

Rutte sloot zich aan bij alle veroordelingen over racisme, maar een vuist maken tegen racisme "lukt alleen als we elkaar op gedrag aanspreken", vindt de premier.

Zwarte Piet

GroenLinks-voorman Jesse Klaver wilde weten of Rutte een gesprek wil aangaan met actiegroep Kick Out Zwarte Piet, die de premier afgelopen weekeinde om een gesprek vroeg. "Ik ga het proberen", zei Rutte. "Ik zeg geen nee, maar we moeten het even uitzoeken."

Hij wil de twee discussies wel gescheiden houden, zei Rutte na afloop van het Vragenuur. "Zwarte Piet is echt een andere discussie. Dat is een kinderfeest, een maatschappelijke traditie die door de tijd verandert. Het laatste wat ik wil is in wet vastleggen hoe Piet eruit ziet."

Meer uit Politiek

Kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.

9 uur geleden
Van Weel: Sierra Leone kan ruzie Bolle Jos binnen 24 uur oplossen

LUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.

10 uur geleden
Heinen wil grens box 3 veranderen om kleine spaarder te ontzien

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) staat open voor een andere ondergrens voor de vermogensbelasting in box 3 om de kleine spaarder te ontzien. Dat zei de VVD-bewindsman op de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Ik had de inschatting gemaakt dat met de huidige grens de kleine spaarder wordt ontzien, maar de Kamer ziet dat anders."

10 uur geleden
Heinen verwacht grotere besparing na akkoord polder

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (VVD) van Financiën verwacht dat werkgevers en werknemers tot een sociaal akkoord komen dat een grotere besparing oplevert dan het kabinet geraamd had. Volgens hem hebben de sociale partners aangegeven die belofte waar te kunnen maken. Dat zei de bewindsman tijdens de algemene financiële beschouwingen.

11 uur geleden
Van Weel blij dat EU geen begrotingssteun aan Sierra Leone geeft

LUXEMBURG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie) is tevreden met het besluit van de EU om dit jaar geen begrotingssteun meer aan Sierra Leone te geven, meldt hij op X. Nederland wil dat Sierra Leone de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers (Bolle Jos) aan Nederland uitlevert, maar pogingen daartoe zijn tot nu toe op niets uitgelopen.

11 uur geleden
Heinen: belastingplan moet nog worden aangepast

DEN HAAG (ANP) - Het belastingplan moet nog worden aangepast aan de hand van wensen vanuit de Kamer, zei financiënminister Eelco Heinen (VVD) aan het begin van de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Dat is helder." Hij snapt "heel goed" dat partijen nog veranderingen willen. De bewindsman kondigde aan later in het debat te schetsen waar hij denkt dat mogelijke oplossingen liggen.

12 uur geleden
Martin van Rooijen weer lijsttrekker 50PLUS in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is weer de lijsttrekker voor 50PLUS voor de Eerste Kamer. De partij heeft nu een zetel in de Senaat, maar verwacht door goede peilingen voor de Tweede Kamer een flinke winst te behalen.

13 uur geleden