Rutte reageert op kritiek coalitieakkoord en regeringsverklaring
DEN HAAG (ANP) - Op de tweede dag van het debat over de regeringsverklaring krijgt premier Mark Rutte het woord. Hij mag reageren op de felle kritiek van de oppositiepartijen op het coalitieakkoord en de regeringsverklaring. Rutte zal vooral moeten reageren op de zorgen over koopkracht van ouderen.
De AOW groeit niet mee met het minimumloon, dat de komende jaren stapsgewijs een beetje wordt verhoogd. Veel oppositiepartijen zijn hier uiterst kritisch op, temeer nu blijkt dat gepensioneerden - vooral zij met een kleinere beurs - minder te besteden hebben dan eerst. Ook de coalitiepartijen willen dat het kabinet wat doet aan de voorspelde achteruitgang in koopkracht voor de ouderen.
Er zijn in de Tweede Kamer ook zorgen over de grote bedragen die worden uitgetrokken om de uitstoot van CO2 en de neerslag van stikstof te verminderen. Partijen vragen zich af of deze miljarden wel goed terecht komen, en of er wel goed wordt toegezien op de investeringen.
Meer uit Binnenland
EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
3 uur geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
5 uur geledenOLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geleden