Rutte reageert op kritiek coalitieakkoord en regeringsverklaring
DEN HAAG (ANP) - Op de tweede dag van het debat over de regeringsverklaring krijgt premier Mark Rutte het woord. Hij mag reageren op de felle kritiek van de oppositiepartijen op het coalitieakkoord en de regeringsverklaring. Rutte zal vooral moeten reageren op de zorgen over koopkracht van ouderen.
De AOW groeit niet mee met het minimumloon, dat de komende jaren stapsgewijs een beetje wordt verhoogd. Veel oppositiepartijen zijn hier uiterst kritisch op, temeer nu blijkt dat gepensioneerden - vooral zij met een kleinere beurs - minder te besteden hebben dan eerst. Ook de coalitiepartijen willen dat het kabinet wat doet aan de voorspelde achteruitgang in koopkracht voor de ouderen.
Er zijn in de Tweede Kamer ook zorgen over de grote bedragen die worden uitgetrokken om de uitstoot van CO2 en de neerslag van stikstof te verminderen. Partijen vragen zich af of deze miljarden wel goed terecht komen, en of er wel goed wordt toegezien op de investeringen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.
1 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
16 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
17 uur geleden