Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte predikt doorzettingsvermogen op NAVO-top over Oekraïne

Rutte predikt doorzettingsvermogen op NAVO-top over Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen moeten volhouden in hun steun aan Oekraïne en hun optreden tegen Rusland, onderstreept premier Mark Rutte voor aanvang van de NAVO-top. Het komt volgens hem nu aan op doorzettingsvermogen. En de NAVO moet zich voorbereiden op "iedere optie", ook bijvoorbeeld de inzet van chemische wapens door Rusland.

De Russische oorlog tegen Oekraïne is inmiddels een maand oud, maar Moskou lijkt nog niet in te binden. De NAVO moet "doorzetten met de sancties" tegen Rusland, en "in het leveren aan Oekraïne van militaire steun waar we kunnen en humanitaire steun", aldus Rutte. De militaire alliantie probeert buiten de oorlog te blijven, maar haar lidstaten leveren niet-lid Oekraïne wapens en andere hulp.

Rutte en zijn collega's van de andere 29 NAVO-landen bespreken op het hoofdkwartier in Brussel verder de versterking van de lidstaten aan de oostgrens van het bondgenootschap. Die zijn bezorgd om het oprukken van Rusland. "In die zin is vandaag ook een bijeenkomst van vastberadenheid, van tonen dat we eensgezind zijn", zegt Rutte.

De Verenigde Staten waarschuwen al geruime tijd dat Rusland erover zou denken in Oekraïne naar chemische wapens te grijpen. De NAVO moet daarop voorbereid zijn, stelt de premier.

Meer uit Binnenland

Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

2 uur geleden
Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

7 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

7 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

7 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

9 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

10 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

10 uur geleden