Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte precies evenveel dagen premier als 'Vadertje Drees'

Rutte precies evenveel dagen premier als 'Vadertje Drees'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte is op 27 februari precies even lang minister-president als PvdA-icoon Willem Drees was toen hij eind 1958 aftrad: in totaal 3789 dagen. Daarmee is Rutte na zaterdag de op één-na-langstzittende naoorlogse premier van Nederland.

Rutte is sinds 14 oktober 2010 premier. Drees (1886-1988) was minister-president van 7 augustus 1948 tot 22 december 1958. Vadertje Drees, zoals de PvdA’er liefkozend werd genoemd, gaf leiding aan in totaal vier kabinetten en loodste Nederland door de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog.

De langstzittende naoorlogse premier is Ruud Lubbers (1939-2018). De CDA'er was in totaal 4309 dagen minister-president, van 1982 tot 1994. Hij voerde drie regeringsploegen aan, twee met de VVD en één met de PvdA.

Mocht Rutte na de verkiezingen opnieuw het kabinet gaan leiden, dan is de kans dat hij Lubbers inhaalt groter dan ooit. Vanaf verkiezingsdag, op 17 maart, heeft hij nog precies 502 dagen te gaan.

Meer uit Binnenland

Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

11 minuten geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

28 minuten geleden
Ongeveer 100 actievoerders aangehouden bij XR-blokkade A12

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.

51 minuten geleden
A12 richting Duitse grens bij Zevenaar weer vrij na XR-blokkade

ZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.

1 uur geleden
Politie: rust teruggekeerd in het centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.

1 uur geleden
Politie haalt demonstranten XR ook nabij oprit A12 weg

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.

1 uur geleden
Noodbevel voor deel Den Haag na gewelddadigheden Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.

2 uur geleden