Rutte precies evenveel dagen premier als 'Vadertje Drees'
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte is op 27 februari precies even lang minister-president als PvdA-icoon Willem Drees was toen hij eind 1958 aftrad: in totaal 3789 dagen. Daarmee is Rutte na zaterdag de op één-na-langstzittende naoorlogse premier van Nederland.
Rutte is sinds 14 oktober 2010 premier. Drees (1886-1988) was minister-president van 7 augustus 1948 tot 22 december 1958. Vadertje Drees, zoals de PvdA’er liefkozend werd genoemd, gaf leiding aan in totaal vier kabinetten en loodste Nederland door de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog.
De langstzittende naoorlogse premier is Ruud Lubbers (1939-2018). De CDA'er was in totaal 4309 dagen minister-president, van 1982 tot 1994. Hij voerde drie regeringsploegen aan, twee met de VVD en één met de PvdA.
Mocht Rutte na de verkiezingen opnieuw het kabinet gaan leiden, dan is de kans dat hij Lubbers inhaalt groter dan ooit. Vanaf verkiezingsdag, op 17 maart, heeft hij nog precies 502 dagen te gaan.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Na de rechtbank Midden-Nederland gaat ook de rechtbank Gelderland door met dwangsommen opleggen aan de Dienst Toeslagen. De Raad van State had in juni bepaald dat de dienst is vastgelopen, en dat dwangsommen opleggen niet effectief was. De rechtbanken zijn echter van mening dat zonder dwangsom gedupeerde ouders die al langer dan de vastgestelde termijn op een besluit wachten, geen mogelijkheid hebben om te zorgen dat de dienst toch tot een besluit komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het strafproces van Ratko Mladić was een historische strafzaak, zegt advocaat Geert-Jan Knoops in reactie op het overlijden van de Bosnisch-Servische legerleider. Knoops was advocaat van Thom Karremans, de commandant van de Nederlandse Dutchbat-militairen die niet konden voorkomen dat troepen van Mladić in Srebrenica genocide pleegden. Ook heeft hij aan zaken gewerkt die voor het Joegoslavië-tribunaal kwamen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziet er niet naar uit dat oppositiepartijen donderdagavond nog met de coalitie en de kabinetstop praten over de begroting. Eerst moet er overeenstemming komen tussen de coalitiepartijen D66, CDA en VVD en de top van het kabinet. Volgens ingewijden staan D66 en het CDA tegenover de VVD.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een groot deel van de hogesnelheidslijn (HSL) voor het treinverkeer zal langer buiten gebruik zijn dan eerder gedacht voor herstelwerkzaamheden. ProRail meldt dat het deel tussen Hoofddorp en Rotterdam in 2028 ruim drieënhalve maand dicht is voor werk aan een probleemviaduct bij Rijpwetering. Het spoor zal in 2029 nog eens vijftig dagen buiten gebruik zijn, is de inschatting.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer wil een nieuwe sociaal-conservatieve partij oprichten. Bij de aankondiging donderdag bleek dat haar ideeën weinig verschillen van andere partijen op de rechterflank. Maar die voeren hun plannen niet uit en "blijven denken dat de overheid het gaat oplossen", aldus Keijzer die eerder bij het CDA en de BBB zat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overlijden van de Bosnisch-Servische voormalig-legerleider Ratko Mladić brengt voor enkele nabestaanden van de genocide bij Srebrenica geen nieuwe opluchting. Voor hen was zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf in 2017 het belangrijkste moment.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het vuurwerkincident bij SC Cambuur leidt er vooralsnog niet toe dat er extra maatregelen komen rond de thuiswedstrijd Feyenoord - ADO Den Haag, zondag in Rotterdam. Volgens een woordvoerder van de gemeente Rotterdam ziet de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) hier op dit moment geen aanleiding toe.
5 uur geleden