Rutte praat op klimaattop over waarschuwingssystemen en waterstof
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - Premier Mark Rutte zal maandag op de klimaattop in Sharm-el-Sheikh onder meer deelnemen aan een bijeenkomst over waarschuwingssystemen voor klimaatgerelateerde rampen. Ook is het de bedoeling dat hij een intentieverklaring met Oman tekent over groene waterstof. Net als andere leiders die naar de top komen, geeft Rutte verder een korte toespraak tot de delegaties. En hij zal een-op-eengesprekken voeren met andere leiders. Aan dat schema wordt nog gewerkt, laat zijn woordvoerster weten.
Waterstof wordt gezien als een belangrijke schone vervanger van fossiele brandstoffen, vooral voor de industrie en het zware vervoer. Het is volkomen schoon in het gebruik. Om het op een milieuvriendelijke manier te produceren is wel veel elektriciteit nodig. Als die wordt opgewekt met bijvoorbeeld zonnepanelen of windmolens, heet het groene waterstof. Een zonnig woestijnland als Oman heeft daar goede kaarten voor in handen.
Op de vorige top, in Glasgow, maakte Nederland ook al afspraken met Namibiƫ om te gaan samenwerken op het gebied van waterstof. De inhoud van de afspraak met Oman wordt maandag duidelijk.
Rutte sluit zijn bezoek aan de zogeheten COP27 af met een werkdiner met Nederlandse jongeren die ook in Sharm-el-Sheikh zijn. Daarbij schuiven zowel de Nederlandse VN-jongerenvertegenwoordigers als leden van de Jonge Klimaatbeweging aan.
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
4 dagen geleden