Rutte praat in Rome met premier Meloni over migratie
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte heeft woensdag in Rome overlegd met de Italiaanse premier Giorgia Meloni over migratie. Zowel Nederland als Italië wil dat er op dit vlak meer actie wordt ondernomen in de Europese Unie.
Op gebied van migratie is een "effectieve Europese aanpak noodzakelijk", zei Rutte. "De instroom blijft toenemen." Bij de komende Europese top moeten er verdere stappen worden gezet, zei Rutte. Concrete afspraken maakten hij en Meloni niet.
Het was de eerste keer dat hij zijn Italiaanse collega bezocht sinds haar aantreden in oktober vorig jaar. Hij omschreef haar optreden als stevig, constructief en pragmatisch. Meloni is de leider van rechts-radicale Fratelli d'Italia.
In Italië komen veel migranten aan land en Meloni wil dat de rest van de EU helpt bij het oplossen van de problemen. Rutte is een van de aanjagers van het onderwerp migratie in de EU, mede onder druk van zijn eigen VVD.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
9 uur geleden