Rutte: positie Grapperhaus is nog houdbaar
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus kan aanblijven, vindt premier Mark Rutte. Hij zegt dat de positie van Grapperhaus nog houdbaar is, nadat meer foto's van diens bruiloft naar buiten zijn gekomen. Daarop is te zien dat de bewindsman zich niet aan de coronaregels houdt.
"Ik heb me daar gisteren over geuit", zei Rutte woensdag na een overleg op het Catshuis. Meer wilde hij er niet over kwijt, omdat het volgens de premier "wel zo netjes is zo vlak voor een Kamerdebat" eerst dat debat af te wachten.
Grapperhaus, Rutte en De Jonge staan woensdagmiddag de Kamer te woord over de coronacrisis en de Nederlandse aanpak. Daarin zal ook de rol van Grapperhaus zelf centraal staan. De oppositie is niet te spreken over de foto's die naar buiten zijn gekomen. Na eerdere beelden, waarop Grapperhaus, zijn bruid en verschillende gasten poseren voor een foto zonder hierbij 1,5 meter afstand te houden, leken de meeste partijen de minister nog het voordeel van de twijfel te geven. Maar de nieuwe beelden, waarop te zien is hoe hij een arm om een vrouw heen slaat, zijn tegen het zere been.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.
4 uur geleden