Rutte: positie Grapperhaus is nog houdbaar
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus kan aanblijven, vindt premier Mark Rutte. Hij zegt dat de positie van Grapperhaus nog houdbaar is, nadat meer foto's van diens bruiloft naar buiten zijn gekomen. Daarop is te zien dat de bewindsman zich niet aan de coronaregels houdt.
"Ik heb me daar gisteren over geuit", zei Rutte woensdag na een overleg op het Catshuis. Meer wilde hij er niet over kwijt, omdat het volgens de premier "wel zo netjes is zo vlak voor een Kamerdebat" eerst dat debat af te wachten.
Grapperhaus, Rutte en De Jonge staan woensdagmiddag de Kamer te woord over de coronacrisis en de Nederlandse aanpak. Daarin zal ook de rol van Grapperhaus zelf centraal staan. De oppositie is niet te spreken over de foto's die naar buiten zijn gekomen. Na eerdere beelden, waarop Grapperhaus, zijn bruid en verschillende gasten poseren voor een foto zonder hierbij 1,5 meter afstand te houden, leken de meeste partijen de minister nog het voordeel van de twijfel te geven. Maar de nieuwe beelden, waarop te zien is hoe hij een arm om een vrouw heen slaat, zijn tegen het zere been.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden