Rutte: positie Grapperhaus is nog houdbaar
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus kan aanblijven, vindt premier Mark Rutte. Hij zegt dat de positie van Grapperhaus nog houdbaar is, nadat meer foto's van diens bruiloft naar buiten zijn gekomen. Daarop is te zien dat de bewindsman zich niet aan de coronaregels houdt.
"Ik heb me daar gisteren over geuit", zei Rutte woensdag na een overleg op het Catshuis. Meer wilde hij er niet over kwijt, omdat het volgens de premier "wel zo netjes is zo vlak voor een Kamerdebat" eerst dat debat af te wachten.
Grapperhaus, Rutte en De Jonge staan woensdagmiddag de Kamer te woord over de coronacrisis en de Nederlandse aanpak. Daarin zal ook de rol van Grapperhaus zelf centraal staan. De oppositie is niet te spreken over de foto's die naar buiten zijn gekomen. Na eerdere beelden, waarop Grapperhaus, zijn bruid en verschillende gasten poseren voor een foto zonder hierbij 1,5 meter afstand te houden, leken de meeste partijen de minister nog het voordeel van de twijfel te geven. Maar de nieuwe beelden, waarop te zien is hoe hij een arm om een vrouw heen slaat, zijn tegen het zere been.
Meer uit Politiek
CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
16 uur geleden