Rutte over prik Maarten van Rossem: wacht gewoon op je beurt
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Mark Rutte heeft in het tv-programma WNL op Zondag gereageerd op de commotie die is ontstaan na het 'voordringen' van Maarten van Rossem bij het verkrijgen van zijn coronavaccinatie. De premier vindt dat iedereen "op zijn beurt" moet wachten bij het prikken.
"Ik zou het fatsoenlijk vinden als mensen wachten op de uitnodiging", aldus Rutte. "Want wat is nou het punt. Van Rossem zit in de leeftijdscategorie, dus die krijgt zonder twijfel een uitnodiging. Maar als iedereen vervolgens zelf gaat bellen, dan krijg je een enorm gedoe bij die GGD'en en bij de huisartsen. Wacht nou gewoon op je beurt."
Van Rossem, onder meer bekend als jurylid in het NPO 2-programma De Slimste Mens, zei in een podcast dat hij zelf zijn vaccinatie had geregeld voor hem en zijn vrouw door naar de GGD te bellen en een afspraak in te plannen. Het leverde hem kritiek op van minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge, die de actie van de historicus egoïstisch noemde.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
54 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
56 minuten geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
57 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".
3 uur geleden