Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte over drie weken plechtig ingehaald door NAVO

Rutte over drie weken plechtig ingehaald door NAVO

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe NAVO-baas Mark Rutte treedt over drie weken aan met enige fanfare. De Nederlandse oud-premier wordt dinsdag 1 oktober op het NAVO-hoofdkwartier ingehaald met toespraken en muziek. Ook leggen hij en scheidend secretaris-generaal Jens Stoltenberg een krans om gevallen NAVO-militairen te herdenken.

De 32 lidstaten van de westerse militaire alliantie kozen Rutte eind juni tot opvolger van de Noor Stoltenberg die de post tien jaar heeft bekleed. Hij is voorlopig voor vier jaar aangesteld.

De plechtigheid voor Ruttes aantreden begint dinsdag 1 oktober om 09.00 uur. Te midden van de ambassadeurs van de NAVO-landen draagt Stoltenberg de leiding aan Rutte over. De nieuwe secretaris-generaal spreekt daarna het personeel toe.

Ruttes eerste taak wordt de benoeming van een plaatsvervanger. De huidige Duitse tweede man van de NAVO zit er slechts als waarnemer. Hij zou idealiter plaatsmaken voor een vrouw uit Oost-Europa, lieten NAVO-ambassadeurs eerder doorschemeren.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Venray stabiel, nog niet onder controle

OOSTRUM (ANP) - De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is de afgelopen uren niet verder uitgebreid. De situatie is stabiel, maar het vuur is nog niet onder controle, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord.

1 minuut geleden
Gebied van 100 hectare getroffen door natuurbrand Noord-Limburg

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.

2 uur geleden
Natuurbrand Noord-Limburg niet voor dinsdagochtend geblust

OOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.

5 uur geleden
NL-Alert om natuurbrand Noord-Limburg blijft van kracht

OOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Ook dinsdagochtend nog geen treinen bij Venray door natuurbrand

VENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.

5 uur geleden
Explosief gevonden in tuin van woning in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.

5 uur geleden
Geen intercity's Amsterdam CS-Schiphol door kapotte bovenleiding

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.

5 uur geleden