Rutte over drie weken plechtig ingehaald door NAVO
BRUSSEL (ANP) - De nieuwe NAVO-baas Mark Rutte treedt over drie weken aan met enige fanfare. De Nederlandse oud-premier wordt dinsdag 1 oktober op het NAVO-hoofdkwartier ingehaald met toespraken en muziek. Ook leggen hij en scheidend secretaris-generaal Jens Stoltenberg een krans om gevallen NAVO-militairen te herdenken.
De 32 lidstaten van de westerse militaire alliantie kozen Rutte eind juni tot opvolger van de Noor Stoltenberg die de post tien jaar heeft bekleed. Hij is voorlopig voor vier jaar aangesteld.
De plechtigheid voor Ruttes aantreden begint dinsdag 1 oktober om 09.00 uur. Te midden van de ambassadeurs van de NAVO-landen draagt Stoltenberg de leiding aan Rutte over. De nieuwe secretaris-generaal spreekt daarna het personeel toe.
Ruttes eerste taak wordt de benoeming van een plaatsvervanger. De huidige Duitse tweede man van de NAVO zit er slechts als waarnemer. Hij zou idealiter plaatsmaken voor een vrouw uit Oost-Europa, lieten NAVO-ambassadeurs eerder doorschemeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie.
28 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.
4 uur geledenOSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Degene die ervan wordt verdacht zaterdagavond drie mannen te hebben gestoken bij station Amsterdam Centraal, is een 43-jarige man en hij komt uit Naarden. De drie raakten gewond en twee van hen moesten kort voor behandeling naar het ziekenhuis. De verdachte raakte ook gewond en ligt zondag als enige nog in het ziekenhuis, aldus de politie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Aan de Brink in de binnenstad van Deventer is zondagochtend brand uitgebroken. Wegens de rookontwikkeling werd een NL-Alert verstuurd, maar die is inmiddels ingetrokken. De brand ontstond tussen de verdiepingsvloer, tussen de begane grond en de eerste etage van een pand. Het gaat om een loze ruimte van ongeveer een meter hoog.
9 uur geleden