Rutte over drie weken plechtig ingehaald door NAVO
BRUSSEL (ANP) - De nieuwe NAVO-baas Mark Rutte treedt over drie weken aan met enige fanfare. De Nederlandse oud-premier wordt dinsdag 1 oktober op het NAVO-hoofdkwartier ingehaald met toespraken en muziek. Ook leggen hij en scheidend secretaris-generaal Jens Stoltenberg een krans om gevallen NAVO-militairen te herdenken.
De 32 lidstaten van de westerse militaire alliantie kozen Rutte eind juni tot opvolger van de Noor Stoltenberg die de post tien jaar heeft bekleed. Hij is voorlopig voor vier jaar aangesteld.
De plechtigheid voor Ruttes aantreden begint dinsdag 1 oktober om 09.00 uur. Te midden van de ambassadeurs van de NAVO-landen draagt Stoltenberg de leiding aan Rutte over. De nieuwe secretaris-generaal spreekt daarna het personeel toe.
Ruttes eerste taak wordt de benoeming van een plaatsvervanger. De huidige Duitse tweede man van de NAVO zit er slechts als waarnemer. Hij zou idealiter plaatsmaken voor een vrouw uit Oost-Europa, lieten NAVO-ambassadeurs eerder doorschemeren.
Meer uit Binnenland
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is een persoon neergeschoten. Een politiewoordvoerder meldt dat het slachtoffer naar het ziekenhuis is vervoerd. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
3 uur geleden