Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte over coronacrisis: we komen hier uit

Rutte over coronacrisis: we komen hier uit

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat uit de coronacrisis komen, ook al is er nog veel onduidelijk op dit moment. Die boodschap gaf premier Mark Rutte aan het begin van de tweede dag van de Algemene Politieke Beschouwingen mee aan de Tweede Kamer, waar hij de plannen van zijn kabinet voor volgend jaar verdedigt.

"Op punten is er nog steeds mist, zowel met het virus als hoe het nu verder gaat met de economie. Maar we gaan hier uit komen. Dat hebben we laten zien en daar blijven we met elkaar ook aan werken", zei Rutte.

Hij wees erop dat het kabinet, het parlement en de sociale partners elkaar in deze tijden van crisis, hebben weten te vinden. "En dat geeft in ieder geval mij, en ik hoop ons, veel vertrouwen dat we hier met elkaar uit gaan komen". Nederland is volgens hem ook een land, zeker vergeleken met andere landen, dat "sociaal-economisch een uitgangspositie heeft die het ons mogelijk maakt om dit coronavraagstuk het hoofd te bieden".

Draagvlak

Rutte zei ook te hopen dat in deze sfeer van samenwerking van de afgelopen maanden donderdag een breed draagvlak zal zijn voor de kabinetsplannen en te komen tot "het verstandige compromis dat ons land verder brengt".

Hij prees dat mensen sinds het coronavirus onder ons is, zes maanden en een paar weken, een enorme veerkracht hebben getoond en elkaar hebben geholpen in tijden van nood.

Meer uit Politiek

Jetten: Europeanen zijn in staat om continent zelf te verdedigen

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten lijkt niet onder de indruk van het dreigement van Donald Trump dat hij alle Amerikaanse troepen kan terugtrekken uit Europa, als de EU niet meewerkt aan zijn ambities om Groenland te controleren. "We hebben de laatste maanden laten zien dat we goed in staat zijn om dit continent zelf te verdedigen", reageerde de premier bij de NAVO-top in Ankara. "Maar natuurlijk, met de hulp van de Amerikanen", voegde hij daar wel aan toe.

1 uur geleden
Sjoerdsma: kabinet wil actief investeren in relatie met China

BEIJING (ANP) - Het kabinet wil "actief" investeren in de relatie tussen Nederland en China. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) op de eerste dag van zijn handelsmissie tijdens een ontmoeting met Wang Wentao, de Chinese minister van Handel. Maar de relatie moet ook eerlijker, maakte hij duidelijk.

21 uur geleden
Nederland gaat Stinger-luchtdoelraketten produceren met Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat samen met Duitsland Stinger-luchtdoelraketten produceren, maakte defensieminister Dilan Yeşilgöz dinsdag bekend vanuit de NAVO-top in Ankara. Ze meldde daarbij niet om welke bedragen en aantallen het gaat. De aankondiging is onderdeel van een pakket defensieovereenkomsten die de VVD-bewindsvrouw ondertekende, waarvan een deel al bekend was.

22 uur geleden
Pahlavi kijkt terug op 'positief gesprek' in de Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.

1 dag geleden
Iraanse oppositieleden bij Tweede Kamer kritisch op zoon van sjah

DEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.

1 dag geleden
Asielminister ontbiedt 10 gemeenten vanwege spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.

1 dag geleden
Minister Sjoerdsma naar China om handelsrelatie te versterken

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.

1 dag geleden