Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte opent public forum van NAVO-top in thuisstad Den Haag

Rutte opent public forum van NAVO-top in thuisstad Den Haag

DEN HAAG (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft het zogenoemde public forum van de NAVO-top in Den Haag afgetrapt met een vraagsessie van burgers uit de alliantie. Hij benadrukte trots te zijn dat de top in zijn thuisstad wordt georganiseerd.

"Het voelt heel goed", zei Rutte tijdens de conferentie van experts, opinie- en beleidsmakers rond de bijeenkomst van de NAVO-leiders. "Ik woon in deze stad, ik ben hier geboren en ik ben hier opgegroeid."

Rutte vertelde ook hoe hij als toenmalig premier van Nederland ervoor heeft gezorgd dat de NAVO-top naar Den Haag is gekomen. "De lobby daarvoor begon rond de top in Madrid in 2022. We wilden eigenlijk de top in 2024 organiseren, maar die wilden de Verenigde Staten ook al organiseren." Dat jaar vierde de alliantie haar 75e verjaardag.

Rutte ontkende dat hij destijds al bewust had bedacht om zijn eerste top als secretaris-generaal van de NAVO in zijn eigen stad te houden. "Ik ben een geweldige planner, maar zo goed ben ik ook weer niet."

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

31 minuten geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

53 minuten geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

1 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

2 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

3 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

3 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

5 uur geleden