Rutte opent Bevrijdingsdag met ontsteken Bevrijdingsvuur
DEN HAAG (ANP) - Met het ontsteken van het Bevrijdingsvuur geeft demissionair premier Mark Rutte woensdag het startschot voor de Bevrijdingsfestivals, die vanwege de coronacrisis net als vorig jaar online plaatsvinden.
Voordat het Bevrijdingsvuur wordt ontstoken, is Rutte in het Kunstmuseum in Den Haag voor de 5 meilezing. Die wordt gehouden door de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Ze geeft de speech vanuit Duitsland via een liveverbinding. Eigenlijk zou Merkel vorig jaar al spreken, op de 75e Bevrijdingsdag. Dat ging toen vanwege de pandemie niet door. Na Merkels speech gaan zij en Rutte met studenten in gesprek over het onderwerp vrijheid.
Op Bevrijdingsfestival.nl zijn de feestelijkheden net als vorig jaar te volgen, met muzikale optredens van meer dan tweehonderd artiesten en andere activiteiten.
Het Metropole Orkest verzorgt ‘s avonds vanuit Koninklijk Theater Carré in Amsterdam de afsluiting van Bevrijdingsdag.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
3 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
4 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
4 uur geleden