
Rutte: oorlog beïnvloedt begroting, maar regeerakkoord staat
DEN HAAG (ANP) - De Russische invasie van Oekraïne heeft gevolgen voor de begroting van het kabinet, zegt premier Mark Rutte. Maar dat betekent niet dat er op grote schaal wordt geschoven met uitgaven die eigenlijk voor andere ambities (zoals het verminderen van CO2-uitstoot en van de neerslag van stikstof) opzij zijn geschoven. "Het regeerakkoord staat", zegt Rutte. Daar zijn nu eenmaal afspraken over gemaakt, aldus de premier na afloop van het extra kabinetsoverleg over de oorlog in Oekraïne.
"Het zijn hele grote vraagstukken die zich aandienen", benadrukt Rutte. Daarnaast wijst hij erop dat er "in het voorjaar altijd financiële problemen moeten worden opgelost". Het komt dus vaker voor dat het kabinet in de voorjaarsnota (waarin het een nieuwe stand van zaken van de rijksbegroting geeft) de begroting behoorlijk vertimmert. Het gaat om "een grote geopolitieke gebeurtenis", die "ook invloed zal hebben op onze begroting", aldus Rutte.
Daar zullen de coalitiepartijen opnieuw over praten. Maar "die ambitie staat" zegt hij over de dure plannen van het kabinet. "Het is niet het openbreken van het regeerakkoord, dat ligt er", aldus Rutte. Het kabinet wil "binnen het regeerakkoord ervoor zorgen dat we in staat zijn de financiële en geopolitieke vraagstukken het hoofd te bieden".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
1 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
10 uur geleden