Rutte ontvouwt EU-vlag bij aanvang laatste Tweede Kamerdebat
DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend premier Mark Rutte heeft voor aanvang van zijn laatste Kamerdebat een grote vlag ontvouwd van de Europese Unie, nadat hij deze cadeau had gekregen van Laurens Dassen (Volt) en Jan Paternotte (D66). "Ik ga alles missen aan deze baan. Het is een supermooie baan en een ongelofelijke eer en die Kamerdebatten zijn een prachtig onderdeel van het werk", zei de demissionair minister-president.
De Kamer is altijd een "gulzige minnaar" geweest, stelde Rutte voor het debat dat in teken staat van de Europese top.
"Eerst het land, dan de partij en dan jezelf", vatte VVD-Kamerlid Thom van Campen het motto van Rutte samen in zijn debatbijdrage, die geheel in teken stond van het naderende afscheid van de premier. De publieke tribune en ook de Kamerbankjes zaten vol VVD'ers. Voor het debat ging Rutte ook op de foto met de fractie van zijn partij. Kamervoorzitter Martin Bosma droeg een gedicht voor om afscheid te nemen van de premier.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet meer inzetten op een cultuurverandering om geweld tegen vrouwen tegen te gaan, stelt Mariƫtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld ziet in het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "nog onvoldoende aanknopingspunten". Het gereserveerde bedrag van ongeveer 10 miljoen euro is volgens Hamer niet genoeg.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) wil een herbeoordeling van een rapport over discriminatie van moslimjongeren dat een aantal weken geleden verscheen. Reden is berichtgeving van Trouw, waaruit blijkt dat er mogelijk sprake was van belangenverstrengeling.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De StemWijzer die twee weken terug online ging, is inmiddels meer dan een miljoen keer ingevuld. Dat meldt ProDemos, initiatiefnemer van de StemWijzer. De stemhulp is op maat ontwikkeld voor 258 gemeenten en bestaat uit zo'n dertig stellingen over lokale thema's.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van Moerdijk willen duidelijkheid over het lot van hun dorp en hulp bij het leefbaar houden van het dorp. Ook pleiten ze voor een vergoeding voor mensen die noodgedwongen moeten verhuizen. Die boodschap geven vier inwoners van het Brabantse dorp tijdens een gesprek in de Tweede Kamer.
1 dag geleden