
Rutte ontvangt Oekraïners op Catshuis
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte heeft met een aantal Oekraïners gesproken die in Nederland wonen. Dat deed hij vrijdagmiddag op het Catshuis. De gesprekken hebben hem aangegrepen.
"Zij maken zich grote zorgen om hun familie en vrienden en om hun land. Hun persoonlijke verhalen raken mij diep. Ze bevestigen eens te meer hoe afschuwelijk de situatie in Oekraïne is", laat Rutte op Twitter weten.
Rutte stak donderdag de Oekraïense bevolking in een videoboodschap een hart onder de riem. Hij beloofde hun daarin te blijven steunen in de strijd tegen de Russen, in de vorm van medicijnen, voedsel en wapens. Die videoboodschap is op verzoek van de Oekraïense Volodimir Zelenski opgenomen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar een video waarop twee personen tijdens Koningsdag in Amsterdam seks lijken te hebben tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht. De aanhouding volgt nadat de betrokken vrouw melding had gedaan van verkrachting, meldde de politie dinsdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De originele K3-zangeressen hebben opnieuw extra shows aangekondigd in hun reeks reünieconcerten. Het gaat om een middagshow op 10 april volgend jaar in Rotterdam en een middagshow op 30 mei 2026 in Antwerpen. Dat hebben Kristel Verbeke, Karen Damen en Kathleen Aerts dinsdag bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven gaan volgende maand niet naar Canada. Het echtpaar ziet af van de reis omdat de 82-jarige prinses nog onvoldoende is hersteld van haar armbreuk vorige maand.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor het online misbruiken van 33 meisjes is dinsdag een 34-jarige man uit Zwolle tot zes jaar cel veroordeeld. Dat oordeelde de rechtbank in Zwolle dinsdag. Daan F. benaderde de slachtoffers via Snapchat en TikTok en bewoog ze tot het maken van zeer seksueel getinte afbeeldingen.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Urgenda wil boeren nog meer hulp bieden als ze een kruidenrijk grasland willen inzaaien, omdat het kabinet "klimaatmaatregelen blijft uitstellen". De duurzaamheidsorganisatie doneert 50.000 euro, zodat meer boeren korting kunnen krijgen op zaadmengsels voor kruidenrijke graslanden en biodiverse akkers.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Onder leiding van de Nijmeegse hoogleraar Han Kremer is een onafhankelijk onderzoek begonnen naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan bij ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Het onderzoek draait onder meer om het handelen van een voormalig gynaecoloog die in de jaren tachtig mogelijk zijn eigen zaad gebruikte om vrouwen zwanger te maken. De onderzoekers gaan ook kijken naar mogelijke verwisselingen van sperma.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbieders van noodpakketten in ons land merken meer vraag naar hun producten na de stroomstoring in Spanje en Portugal. Sinds maandag verkopen verschillende websites meer pakketten met bijvoorbeeld houdbaar voedsel, water en een noodradio, melden ze aan het ANP.
7 uur geleden