Rutte ontvangt maandag eerste zes kandidaat-bewindspersonen
DEN HAAG (ANP) - Formateur Mark Rutte ontvangt maandag de eerste zes kandidaat-bewindspersonen voor zijn nieuwe kabinet. Allereerst komt CDA-leider Wopke Hoekstra langs. Hoekstra is beoogd minister van Buitenlandse Zaken en zal vicepremier zijn namens zijn partij.
Verder komen de bewindspersonen op het ministerie van Justitie en Veiligheid langs: Dilan Yesilgöz (VVD), die de eerste minister op dat departement wordt. Zij is nu demissionair staatssecretaris. Franc Weerwind (D66), beoogd minister voor Rechtsbescherming en kandidaat-staatssecretaris Eric van der Burg (VVD) van Asiel en Migratie komen langs.
Rutte praat digitaal met wetenschapper Robbert Dijkgraaf, die namens D66 minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt. Dijkgraaf is momenteel directeur van een prestigieus onderzoeksinstituut aan de Amerikaanse universiteit Princeton. VVD'er Dennis Wiersma, die minister voor Primair- en Voortgezet Onderwijs wordt, gaat om 16.00 uur langs bij Rutte, en is de laatste bewindspersoon die langskomt op maandag.
De komende dagen staan voor VVD-leider en formateur Rutte volledig in het teken van ontmoetingen met de nieuwe kabinetsploeg: in totaal moet hij negentien beoogde ministers en negen kandidaat-staatssecretarissen ontvangen. Naar verwachting wordt het kabinet op 10 januari beëdigd.
Meer uit Politiek
RIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dreigende aansluitstop op het stroomnet voor woningen en kleine bedrijven in drie provincies moet worden voorkomen, vindt een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Veel partijen zijn onaangenaam verrast door de waarschuwing van netbeheerder TenneT dat de krapte op het net zo nijpend is geworden dat die ingreep mogelijk nodig is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Strengere voorwaarden voor buitenlands donorsperma moeten voorkomen dat in Nederland kinderen worden geboren van massadonoren, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze noemt drie opties, waarvan de belangrijkste is om donorzaad alleen in Nederland toe te staan als er een maximum op het gebruik zit.
8 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
23 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
1 dag geleden