Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte 'onder de indruk' van de OVSE in Oekraïne

Rutte 'onder de indruk' van de OVSE in Oekraïne

KIEV (ANP) - Minister-president Mark Rutte is "onder de indruk" van de manier waarop de OVSE haar werk doet in Oost-Oekraïne. "Daarom wilden we hier zijn", zo zei hij na afloop van een ontmoeting met vertegenwoordigers van de missie in Kiev. Hij werd samen met minister van Buitenlandse Zaken Wopke Hoekstra door de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa bijgepraat over de huidige situatie in het land en over de nasleep van de ramp met vlucht MH17.

"De OVSE heeft geholpen om te kijken wat mogelijk was om menselijke overschotten naar Nederland te krijgen, zodat families opnieuw konden worden herenigd met hun overleden vrienden, familie en ouders." En nu leveren waarnemers informatie over de situatie in het oosten van het land, waar vermoedelijk vele duizenden Russische militairen gestationeerd zijn.

De OVSE was de eerste stop van Rutte en Hoekstra op hun tweedaagse reis naar Oekraïne. Het is voor het eerst dat Rutte een bezoek brengt aan het land, ondanks de grote rol die het onderzoek naar MH17 en het Oekraïnereferendum de laatste jaren in Nederland heeft gespeeld.

Zeer intensief contact

Hoewel er in die jaren altijd "zeer intensief contact" is onderhouden met de Oekraïense regering, was Rutte liever eerder naar het land gereisd, zei hij desgevraagd. Ook omdat de OVSE volgens hem een "heel grote rol heeft gespeeld" in de maanden nadat vlucht MH17 werd neergehaald.

Later op de avond zijn Rutte en Hoekstra ontvangen door premier Denys Shmyhal voor een werkdiner. Woensdag staat onder meer een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky van het land op de agenda, en zullen de bewindslieden ook spreken met premier Shmyhal en minister Dmytro Kuleba van Buitenlandse Zaken. Later op de dag reizen ze nog naar Moldavië.

Meer uit Politiek

Veehouders bij kwetsbare natuur krijgen eerder geld om te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Veehouders binnen een kilometer van overbelaste natuurgebieden krijgen met voorrang subsidie als ze willen stoppen. Voor hen geldt 'first come, first serve', staat in de uitkoopregeling die demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) maandag heeft gepubliceerd voor reacties. Andere veehouders komen later in aanmerking als er nog geld is.

5 uur geleden
Schoof steunt protest Iran en roept regime op geweld te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet steunt de demonstranten in Iran. "Het regime in Iran slaat met keiharde hand elke vorm van protest neer. Met vele doden tot gevolg. De moedige mannen en vrouwen op de straten van Iraanse steden verdienen onze steun", twitterde premier Dick Schoof maandag.

6 uur geleden
VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

1 dag geleden
Kabinet kijkt 'welwillend' naar mogelijke NAVO-missie Groenland

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.

2 dagen geleden
D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.

3 dagen geleden
Van Weel bezorgd over 'dappere' demonstranten in Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.

3 dagen geleden
Kabinet wil boete voor bedrijf dat minderjarige alcohol bezorgt

DEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.

3 dagen geleden