Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: Noord-Koreanen ook gevaar voor Verenigde Staten

Rutte: Noord-Koreanen ook gevaar voor Verenigde Staten

BOEDAPEST (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte waarschuwt dat Noord-Korea niet alleen een bedreiging vormt voor de Europese bondgenoten van de NAVO, maar ook voor de Verenigde Staten. Rusland 'betaalt' Noord-Korea voor de inzet van Noord-Koreaanse soldaten in Oekraïne met de nieuwste technologie, zei Rutte bij aankomst van de vergadering van de Europese Politieke Gemeenschap.

Rutte wil deze bedreiging bespreken met Donald Trump. De secretaris-generaal van de NAVO zei nogmaals dat de NAVO-bondgenoten "veel meer" dan 2 procent van hun bruto nationaal product aan defensie moeten besteden. Een concreet percentage noemde hij niet. De percentages hoeven niet voor alle bondgenoten hetzelfde te zijn, zei Rutte.

De steeds innigere samenwerking tussen Rusland, Noord-Korea, China en Iran "zijn gevaarlijke nieuwe ontwikkelingen", zei Rutte. "Daar moeten we het vandaag over hebben, maar ik kijk er ook naar uit om met president Trump om tafel te gaan zitten en te bespreken hoe we er gezamenlijk voor kunnen zorgen dat we deze dreiging het hoofd kunnen bieden en dat we ons deel van de wereld veilig houden."

Meer uit Buitenland

Starmer verzekert Zelensky van Britse steun

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.

34 minuten geleden
Drie Libanese militairen omgekomen bij Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.

1 uur geleden
Trump: we hebben hulp van NAVO-landen niet nodig in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.

1 uur geleden
Netanyahu: dood Larijani stap richting omverwerping regime

JERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.

2 uur geleden
Kallas wijst normaliseren betrekkingen met Moskou van de hand

BRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk kampt met 'ongekende' uitbraak meningitis

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.

3 uur geleden
VN: Voedseltekort dreigt voor miljoenen mensen door Iran-oorlog

GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).

4 uur geleden