Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: nog te vroeg om conclusies te trekken

Rutte: nog te vroeg om conclusies te trekken

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister-president Mark Rutte nog te vroeg om conclusies te trekken over de effecten van de gedeeltelijke lockdown op de verspreiding van het coronavirus. Pas later in de week zal meer duidelijkheid komen over de gevolgen van onder meer sluiting van de horeca.

Maar het beeld is "niet ongunstig", aldus de premier tijdens een "kort oploopje" op zijn ministerie. De besmettingscijfers laten een afvlakkend patroon zien maar ze blijven nog steeds te hoog. "Het is nu niet nodig om extra maatregelen te nemen." De afgelopen drie dagen lag het aantal positieve testen steeds boven de 10.000.

Rutte gaat ervan uit dat het kabinet volgende week dinsdag weer met een reguliere persconferentie komt. Tenzij de stijgende cijfers aanleiding geven tot een andere afweging, voegde hij eraan toe. "We zullen niet aarzelen nadere maatregelen te nemen."

Schrikbeeld

Een volledige lockdown noemde Rutte een "schrikbeeld". Dan moet iedereen thuis blijven behalve onmisbaar personeel zoals bij zorg en politie. Mensen mogen dan alleen het huis uit om boodschappen te doen. Rutte riep daarom iedereen opnieuw op zich aan de regels te houden. "De belangrijkste knop waaraan we kunnen draaien om het virus eronder te krijgen, is en blijft ons eigen gedrag."

Twee weken geleden kondigde het kabinet een gedeeltelijke lockdown af voor minstens vier weken. Dat betekent onder meer sluiting van de horeca, geen alcohol op straat tussen 20.00 en 07.00 uur en beperking van het aantal mensen in binnenruimtes tot maximaal dertig.

Het kabinet beloofde toen na twee weken met een tussenbalans te komen. Dat is nu dus niet mogelijk omdat er nog onvoldoende tijd overheen is gegaan om de effecten te meten. Wel maakte het kabinet duidelijk dat het huidige pakket maatregelen nog tot in december van kracht zal blijven.

Meer uit Politiek

Jetten weet nog niet hoe het nieuwe AOW-plan eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.

11 uur geleden
PvdD en DENK verwijten D66 niet op te komen voor Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.

12 uur geleden
DENK teleurgesteld over gebrek antidiscriminatiebeleid kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"

12 uur geleden
Bontenbal verwacht dat vakbonden over AOW-leeftijd komen praten

DEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.

14 uur geleden
Coalitie reageert afwachtend op plannen uit de oppositie

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.

15 uur geleden
Oppositie verwijt VVD dat middenklasse opdraait voor kosten

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, DENK en Volt verwijten VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans dat de middenklasse gaat betalen voor de defensieplannen van het nieuwe kabinet. Jesse Klaver (GL-PvdA) vraagt Brekelmans waarom bedrijven en mensen met hogere inkomens niet meer bijdragen.

16 uur geleden
Ook JA21, CU en BBB kritisch over kabinetsdraai over box 3

DEN HAAG (ANP) - Ook oppositiepartijen JA21, ChristenUnie en BBB zijn verbolgen dat het kabinet alsnog het wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) wil aanpassen. De fractievoorzitters van die partijen deden hun beklag bij VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans die de keuze van het kabinet verdedigde. Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) kondigde in de marge van het debat aan dat hij na kritiek van vooral beleggers de wet wil wijzigen.

17 uur geleden