Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: nog te vroeg om conclusies te trekken

Rutte: nog te vroeg om conclusies te trekken

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister-president Mark Rutte nog te vroeg om conclusies te trekken over de effecten van de gedeeltelijke lockdown op de verspreiding van het coronavirus. Pas later in de week zal meer duidelijkheid komen over de gevolgen van onder meer sluiting van de horeca.

Maar het beeld is "niet ongunstig", aldus de premier tijdens een "kort oploopje" op zijn ministerie. De besmettingscijfers laten een afvlakkend patroon zien maar ze blijven nog steeds te hoog. "Het is nu niet nodig om extra maatregelen te nemen." De afgelopen drie dagen lag het aantal positieve testen steeds boven de 10.000.

Rutte gaat ervan uit dat het kabinet volgende week dinsdag weer met een reguliere persconferentie komt. Tenzij de stijgende cijfers aanleiding geven tot een andere afweging, voegde hij eraan toe. "We zullen niet aarzelen nadere maatregelen te nemen."

Schrikbeeld

Een volledige lockdown noemde Rutte een "schrikbeeld". Dan moet iedereen thuis blijven behalve onmisbaar personeel zoals bij zorg en politie. Mensen mogen dan alleen het huis uit om boodschappen te doen. Rutte riep daarom iedereen opnieuw op zich aan de regels te houden. "De belangrijkste knop waaraan we kunnen draaien om het virus eronder te krijgen, is en blijft ons eigen gedrag."

Twee weken geleden kondigde het kabinet een gedeeltelijke lockdown af voor minstens vier weken. Dat betekent onder meer sluiting van de horeca, geen alcohol op straat tussen 20.00 en 07.00 uur en beperking van het aantal mensen in binnenruimtes tot maximaal dertig.

Het kabinet beloofde toen na twee weken met een tussenbalans te komen. Dat is nu dus niet mogelijk omdat er nog onvoldoende tijd overheen is gegaan om de effecten te meten. Wel maakte het kabinet duidelijk dat het huidige pakket maatregelen nog tot in december van kracht zal blijven.

Meer uit Politiek

Trump vertrokken naar Egypte voor Gaza-top

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanuit Israël vertrokken naar Egypte. Hij wordt daar verwacht op een bijeenkomst over Gaza, waar wordt gesproken over het staakt-het-vuren en de toekomst van het Palestijnse gebied.

7 uur geleden
Politieke partijen willen huizendiscussie minder politiek maken

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen willen de discussie over woningbouw minder politiek maken, spreken ze uit in een debat over wonen in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. Alle partijen willen dat er jaarlijks zo'n 100.000 huizen gebouwd worden en dat mensen in een betaalbaar, passend huis kunnen wonen.

9 uur geleden
JA21: demonstranten Rode Lijn zijn nuttige idioten van Hamas

HILVERSUM (ANP) - De deelnemers van het Rode Lijn-protest tegen het Israëlbeleid van het kabinet zijn "nuttige idioten die het werk doen van de Hamas-propaganda", zei Annabel Nanninga van JA21 in het verkiezingsdebat van WNL op Zondag. "Zo'n demonstratie is recht in de val van Hamas trippelen dat daar een genocide zou zijn."

1 dag geleden
D66'er Jetten vervangt PVV'er Wilders bij RTL-debat

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is aangewezen als vervanger bij het RTL-verkiezingsdebat zondag. Hij vervangt Geert Wilders van de PVV die zijn campagne heeft opgeschort omdat hij mogelijk doelwit was van een Belgische terreurcel. De NCTV verwacht geen restdreiging.

2 dagen geleden
Timmermans wil als premier en niet als minister in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Leider van GroenLinks-PvdA Frans Timmermans wil premier worden als zijn partij in de nieuwe regering stapt na de verkiezingen eind deze maand. Dat zegt hij in een interview met De Telegraaf. "Dat is mijn voorkeur. Ik ben al een keer minister geweest." Als dat niet lukt, blijft hij liever fractievoorzitter.

2 dagen geleden
Schoof: volstrekt onacceptabel dat Wilders campagne moet stoppen

DEN HAAG (ANP) - Het is "volstrekt onacceptabel" en "buitengewoon ernstig" dat PVV-leider Geert Wilders zich genoodzaakt ziet om vanwege bedreigingen zijn campagne neer te leggen. Dat schrijft demissionair premier Dick Schoof op X.

3 dagen geleden
Kabinet verwacht eind oktober, begin november kinderen uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Volgens het kabinet lijkt eind deze maand, begin volgende maand "het eerst beschikbare moment" om zieke of gewonde kinderen uit de Gazastrook te evacueren naar Nederland. Dat schrijven demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) en staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer.

3 dagen geleden