Rutte: nog steeds niet met de PVV in zee
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte gaat ook niet met de PVV in een nieuw kabinet zitten. Dat zei de VVD-leider vrijdag in het NOS-radioprogramma Met het Oog Op Morgen, nadat hij eerder deze week ook al een samenwerking met Forum voor Democratie van Thierry Baudet uitsloot.
Een reden waarom hij niet met de PVV in zee wil, gaf Rutte niet. Hij antwoordde enkel "nee, ook nog steeds niet", op de vraag of hij nog altijd geen samenwerking met de PVV wil.
Ook bij de vorige verkiezingen in 2017 was de PVV van Geert Wilders voor Rutte geen optie als mogelijke coalitiepartner. Dat was toen vooral naar aanleiding van Wilders "minder-minder-uitspraak" over Marokkanen.
Wilders heeft op Twitter al gereageerd op de nieuwe uitsluiting door de VVD. "Rutte wil dus over links", schrijft hij. "Meer immigratie, meer islam, hogere belastingen, meer onbetaalbaar klimaatgedram. Alleen een grote PVV kan Ollongren, Klaver en consorten nog uit het kabinet houden."
Rutte zei woensdag in het televisieprogramma Op1 niet met Baudet in een nieuw kabinet te gaan zitten. Hij reageerde op een bericht in het weekblad EW dat in WhatsAppgroepen van de top van Forum racistische uitspraken werden gedaan. "Ik zag het al niet gebeuren, maar na deze verschrikkelijke appjes - die overigens passen in een beeld dat we al langer van hem zien - is het landelijk echt onmogelijk geworden om met hem in een kabinet te gaan zitten", zei Rutte.
In de peilingen blijft de VVD de grootste partij met zo'n 40 zetels, gevolgd door de PVV met ongeveer 20 zetels. Forum staat op zo'n 3 zetels.
Meer uit Politiek
NAALDWIJK (ANP) - Na jaren van verzet heeft de Zuid-Hollandse gemeente Westland een plan om invulling te geven aan de spreidingswet. Dat lukt door een samenwerking tot 2030 met buurgemeente Midden-Delfland. Die vangt 92 asielzoekers extra op en in ruil biedt Westland 19 extra statushouders onderdak en begeleiding, zo kondigen de gemeenten aan.
41 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het rommelt binnen de provinciale politiek in Groningen. Een meerderheid van de partijen in Provinciale Staten voerde woensdag een heikel onderwerp over de gedwongen onteigening van een boerenbedrijf van de agenda af. De grootste coalitiepartij BBB had de kwestie vorige week juist op de agenda gezet, omdat de partij vindt dat er nog een oplossing mogelijk is. De weigering kwam voor BBB als "donderslag bij heldere hemel", zei BBB'er Klaas-Willem de Jong na lang ingelast intern beraad.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederland beter voorbereid was geweest op een pandemie of een crisis, was "een hele hoop ellende voorkomen", zei zorgbestuurder Ernst Kuipers tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Het is volgens de oud-minister dan ook belangrijk dat de pandemische paraatheid nu wel goed wordt geregeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel blijft voorlopig oude gegevens bewaren die relevant kunnen zijn voor onopgeloste zaken en riskeert daarom een dwangsom van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De VVD'er wil zo tijd kopen om uit te zoeken of het wettelijk mogelijk kan worden gemaakt om deze gegevens te bewaren, na eerdere vruchteloze pogingen hiertoe. Kamerleden drongen hierop woensdag wederom aan bij een debat over de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mogelijkheid om ernstig zieke coronapatiënten te spreiden, is er gedurende de gehele crisis altijd geweest. In die zin is de gevreesde 'code zwart' uitgebleven, al scheelde het weinig, zei voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De modellen waarmee gezondheidsinstituut RIVM voorspellingen deed over de druk van coronapatiënten op de ziekenhuiszorg, waren niet bruikbaar voor het LCPS, het centrum dat de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land coördineerde. Dat heeft voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een pandemie moet het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meer bevoegdheden krijgen om patiënten over het land te verspreiden, zei oud-voorzitter van het centrum Ernst Kuipers tijdens een coronaverhoor. Tijdens de coronacrisis gebeurde het op basis van solidariteit.
4 uur geleden