Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: nog één keer praten over wangedrag voetbal, dan ingrijpen

Rutte: nog één keer praten over wangedrag voetbal, dan ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet probeert nog "één keer" met betrokken partijen in gesprek te gaan om "puur wangedrag" op het voetbalveld zoals bij de bekerwedstrijd Feyenoord-Ajax deze week tegen te gaan. Dat zei premier Mark Rutte donderdag tijdens zijn persconferentie. "Anders zullen we niet aarzelen."

Ajax-speler Davy Klaassen kreeg tijdens de Klassieker op woensdagavond een voorwerp naar zijn hoofd gegooid van een supporter, waarschijnlijk een aansteker. "Totaal schandalig", vindt Rutte. Geweld is "ontoelaatbaar, zeker ook op en rond het voetbalveld."

Eerder zeiden ministers Conny Helder (Sport) en Dilan Yeşilgöz (Justitie) in gesprek te gaan met de voetbalbond, clubs, politie en gemeenten over de aanpak. Er zijn genoeg middelen om dit wangedrag tegen te gaan, zegt Yeşilgöz. Zij hint erop dat een mogelijke ingreep is om ook thuispubliek bij grote wedstrijden niet meer toe te laten.

Rutte wil het gesprek afwachten, maar benadrukt dat "als we het niet snel onder controle krijgen, je nadere maatregelen moet nemen". Welke maatregelen dat zijn, wilde hij niet zeggen.

Meer uit Politiek

Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

3 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

4 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

8 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

9 uur geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

1 dag geleden
Minister Heerma noemt vernielingen Loosdrecht 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."

1 dag geleden
Lokale partijen maken bezwaar tegen naam Progressief Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.

1 dag geleden