Rutte: niet optimistisch dat cijfers komende 1,5 week verbeteren
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte is "niet heel optimistisch" dat de coronacijfers de komende anderhalve week gaan verbeteren. Dat zei hij tijdens zijn wekelijkse persconferentie op vrijdag. "Het daalt niet zoals je zou willen."
Volgens hem is het beeld hetzelfde als vorige week vrijdag. Ook toen zei hij dat het niet waarschijnlijk is dat er coronamaatregelen worden versoepeld voor de kerst. Op basis van de huidige cijfers herhaalt hij die boodschap deze vrijdag. Op 8 december moet er meer duidelijkheid over komen.
Ruim twee weken geleden zag de premier het nog zonniger in. Tijdens de vorige persconferentie over de ontwikkelingen rondom de coronacrisis, met minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid), schetste hij nog het scenario dat er halverwege december mogelijk meer kon. Ook toen hielden Rutte en De Jonge de slag om de arm dat de daling in de coronacijfers moet doorzetten.
Het aantal besmettingen daalde begin november fors. Die steile daling stagneerde na ongeveer anderhalve week. Sindsdien schommelen de dagelijkse cijfers zonder dat er sprake is van een grote gemiddelde daling.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.
23 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.
31 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 uur geledenOMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.
2 uur geleden