Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: niet meer EU-geld in ruil voor modernere begroting

Rutte: niet meer EU-geld in ruil voor modernere begroting

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt voet bij stuk en zal donderdag tijdens een speciale EU-top vasthouden aan de wens om de Europese begroting en de Nederlandse bijdragen niet te laten groeien. Ook als hij in ruil daarvoor een EU-begroting zou krijgen, wil premier Mark Rutte de afdracht niet laten groeien.

Dat zegt hij dinsdagavond in debat met de Tweede Kamer over de speciale top van de Europese Unie (EU). Deze staat in het teken van het Meerjarig Financieel Kader (MFK), het budget van de EU tussen 2021 en 2027. Het voorstel dat recent door EU-president Charles Michel is gedaan, moet sowieso van tafel, aldus Rutte.

GroenLinks-Kamerlid Bram van Ojik vroeg of Rutte zich een "uitruil" kon voorstellen: een modernere begroting in ruil voor een hogere bijdrage van de lidstaten. Nederland "wil eigenlijk niet verder. Dat hoeft ook niet", zegt de premier. Daarnaast is een modernisering van de begroting al opgenomen in het plan van Michel. De "verschuiving" is een van de weinige pluspunten, aldus Rutte. Voor bijvoorbeeld onderzoek en digitalisering is meer geld uitgetrokken.

Meer uit Binnenland

Wilders weigert uitnodiging informateur over minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders gaat deze week niet in gesprek met D66, VVD en CDA over eventuele steun voor een minderheidskabinet en weigert daarmee de uitnodiging van de informateur. Hij gaat "géén koffie drinken met Jetten, Yeşilgöz en Bontenbal", deelt hij mee. De PVV-voorman had al eerder gezegd dat hij niet van plan was steun te verlenen aan de plannen die D66 en CDA samen op papier hadden gezet.

41 minuten geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

42 minuten geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

1 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

2 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

2 uur geleden
Van Weel ontbiedt ambassadeur Iran om geweld tegen demonstranten

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om het gewelddadig optreden tegen demonstranten door het streng-islamitische regime. Dat meldt de demissionaire VVD-bewindsman op X.

2 uur geleden
Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

3 uur geleden