Rutte naar Brussel voor werkdiner met Von der Leyen
BRUSSEL (ANP) - Premier Mark Rutte is zaterdagavond in Brussel voor een werkdiner met Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie. Er is geen officiële agenda, alle relevante onderwerpen komen aan de orde, laat de woordvoerder van de Duitse politica weten.
De ontmoeting op de eerste dag dat de Britten geen EU-lid meer zijn, past volgens de zegsvrouw in de reeks gesprekken die Von der Leyen voert met regeringsleiders over actuele zaken en de prioriteiten van de Europese Commissie.
Aan de orde komen zaken als het klimaatbeleid, digitalisering, een gelijk speelveld voor de industrie en de rol van Europa op het wereldtoneel. De verwachting is dat ook de EU-meerjarenbegroting ter sprake komt. Daarover spreken de leiders op 20 februari op een ingelaste Europese top.
Rutte ontvangt donderdag in Den Haag drie andere leden van de Europese Commissie: vicevoorzitter Margaritis Schinas en de commissarissen Johannes Hahn (Begroting) en Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken en Migratie).
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
18 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
38 minuten geledenPUTTE (ANP) - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling brandgesticht in een woning in het Noord-Brabantse Putte, door de ramen kapot te maken en vervolgens vuurwerk naar binnen te gooien. Een man (40), de vriend van de bewoonster, wilde samen met zijn vriendin de groep stoppen en werd mishandeld.
39 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI meldt dat komende nacht en zaterdag zwaardere sneeuwbuien op enkele plekken voor een sneeuwlaag van 5 tot 10 centimeter kunnen zorgen. Op meerdere plaatsen kan 3 tot 5 centimeter komen te liggen. Het weerinstituut heeft waarschuwingscode geel verlengd tot zondag 11.00 uur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam zijn inzamelingsacties gestart na de verwoestende brand in de nieuwjaarsnacht. Op meerdere crowdfundingsites zijn doneeracties begonnen om geld op te halen om de kerk te herstellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die donderdagavond zijn doodgeschoten in Amsterdam Nieuw-West woonden allebei in een opvanglocatie voor asielzoekers van het COA. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Het Parool. Wat de aanleiding was voor de schietpartij, weet de politie nog niet.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 40-jarige man staat volgende week terecht tijdens een supersnelrechtzitting voor het gooien van vuurwerk naar handhavers tijdens de jaarwisseling in Eindhoven. De handhavers van de gemeente Eindhoven kregen het vuurwerk in hun gezicht.
2 uur geleden