
Rutte naar Brussel voor werkdiner met Von der Leyen
BRUSSEL (ANP) - Premier Mark Rutte is zaterdagavond in Brussel voor een werkdiner met Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie. Er is geen officiële agenda, alle relevante onderwerpen komen aan de orde, laat de woordvoerder van de Duitse politica weten.
De ontmoeting op de eerste dag dat de Britten geen EU-lid meer zijn, past volgens de zegsvrouw in de reeks gesprekken die Von der Leyen voert met regeringsleiders over actuele zaken en de prioriteiten van de Europese Commissie.
Aan de orde komen zaken als het klimaatbeleid, digitalisering, een gelijk speelveld voor de industrie en de rol van Europa op het wereldtoneel. De verwachting is dat ook de EU-meerjarenbegroting ter sprake komt. Daarover spreken de leiders op 20 februari op een ingelaste Europese top.
Rutte ontvangt donderdag in Den Haag drie andere leden van de Europese Commissie: vicevoorzitter Margaritis Schinas en de commissarissen Johannes Hahn (Begroting) en Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken en Migratie).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands-Jemenitische journalist is om het leven gekomen in de regio Ma'rib in het midden van Jemen. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondagavond. Volgens een woordvoerster is er geen verzoek om consulaire bijstand gekomen.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het vlaggenverbod voor artiesten tijdens het Eurovisie Songfestival geldt niet alleen voor regenboogvlaggen, maar ook voor bijvoorbeeld Palestijnse of 'Europese' vlaggen. Dat stelt AVROTROS zondag in een toelichting op het besluit van de European Broadcasting Union (EBU) dat artiesten op het liedjesfestijn tijdens optredens alleen maar vlaggen van hun land mogen dragen. Lhbti-belangenorganisatie COC noemde het besluit "volstrekt belachelijk".
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De grote brand die zondagmiddag woedde in Apeldoorn is onder controle, meldt de veiligheidsregio. Rond 15.30 uur gaf de brandweer het sein brand meester. Wel wordt de komende uren nog nageblust en daarbij kan nog rook vrijkomen.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In bedrijfshallen in een woonwijk in Apeldoorn is een zeer grote brand uitgebroken. Het gaat om een verhuisbedrijf aan de Wormenseweg in de Gelderse stad. De brandweer zegt vooral in te zetten op het behoud van de naastgelegen hallen en de omliggende bebouwing.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Met weinig bewolking en voldoende ruimte voor de zon belooft de komende week stralend lenteweer op te leveren. Volgens weerbureau Weeronline valt de piek op donderdag. In het zuidoosten van het land kan het dan, met minimaal 25 graden, zomers warm worden.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het lichaam van topkok Jonnie Boer is zondag aangekomen in Nederland. Een woordvoerder van restaurant De Librije heeft dat aan het ANP bevestigd na berichtgeving van de NOS. Boer overleed woensdag op 60-jarige leeftijd aan de gevolgen van een longembolie. Boer had een huis op Bonaire.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een 19-jarige man heeft zich bij de politie in Dordrecht gemeld nadat daar zaterdagavond was geschoten aan de Prunuslaan. Een 44-jarige vrouw raakte daarbij gewond en moest naar het ziekenhuis, maar ze was nog wel aanspreekbaar. De verdachte meldde zich zondagochtend op een politiebureau en is aangehouden.
16 uur geleden