Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte na nieuw voetbalracisme: stemt hopeloos

Rutte na nieuw voetbalracisme: stemt hopeloos

DEN HAAG (ANP) - Dat voetbalsupporters afgelopen weekend donkere spelers opnieuw hebben uitgescholden om hun huidskleur, maakt premier Mark Rutte moedeloos. "Deze samenleving kan niet verder als we op deze manier met elkaar omgaan", herhaalt de minister-president.

"Je wordt er hopeloos van, hè", verzuchtte Rutte voor aanvang van het wekelijkse overleg met zijn coalitiepartners. Hij noemt het "vreselijk" dat spelers van amateurclubs JOS en Sporting '70 voor 'zwarte piet' en 'roetveegpiet' zijn uitgemaakt. De premier gaat donderdag met voetbalbond KNVB praten over racisme op en langs de velden en hoe dat te bestrijden valt.

Dat het kabinet met de KNVB wil praten betekent niet dat de bond wat te verwijten valt, beklemtoont Rutte. "Laten we nu niet weer beginnen met zwartepieten naar elkaar. Daar heb ik totaal geen zin in."

Rutte ontwaart "uiteindelijk misschien wel een minuscuul positief dingetje": dat "hierdoor wel iedereen heel bewust is geworden van de ernst hiervan en wat een impact het heeft op mensen en hun levens".

Meer uit Binnenland

Slachtoffers schietpartij Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners

AMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.

3 minuten geleden
Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

1 uur geleden
22-jarige man tegen pijler van viaduct gebotst en overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.

1 uur geleden
Aantal treinstoringen in 2025 opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.

2 uur geleden
Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

6 uur geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

13 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke wegen komende dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.

14 uur geleden