Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: mogelijk snel extra maatregelen in drie grootste steden

Rutte: mogelijk snel extra maatregelen in drie grootste steden

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte houdt er rekening mee dat de drie grootste steden in de Randstad op korte termijn extra maatregelen moeten nemen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "Die kans is serieus aanwezig. Ze gaan richting de derde fase van 'ernstig'." Dat kan leiden tot "soms ook ingrijpende maatregelen".

Het kabinet heeft advies gevraagd aan het Outbreak Management Team (OMT), waarin deskundigen zitten, over de huidige situatie en de mogelijk te nemen maatregelen.

Rutte zei vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie dat advies maandag te verwachten. Er is overleg met de burgemeesters en begin volgende week volgt er besluitvorming, denkt Rutte. De nieuwe opmars van het coronavirus baart het kabinet grote zorgen. Het aantal besmettingen loopt vooral sterk op in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Voor de steden zijn al bijna een week extra maatregelen van kracht. Zij behoorden tot de eerste regio's die bestempeld werden als 'zorgelijk'.

Tweewekelijkse persconferenties

De premier gaf mensen in de drie grote steden vooral het advies om dit weekend niet te denken welke nieuwe maatregel er mogelijk wordt ingesteld, maar meer: wat kan ik met mijn gedrag doen om dit te voorkomen? Het gaat volgens Rutte niet om de vraag welke maatregel effectief is, maar om ons gedrag. "Ons gedrag, niet de maatregelen, maakt het allergrootste verschil", benadrukte hij. "Als iedereen zich houdt aan de basismaatregelen, dan dringen we het virus het beste terug met de minste schade aan de samenleving en de economie."

Ook gaat het kabinet weer een strakker schema volgen om te overleggen met het OMT, met regio's, met de Tweede Kamer en met het publiek. Dat moet leiden tot tweewekelijkse persconferenties, zoals eerder het geval was. "We hebben natuurlijk wel te maken met een virus dat zich niet altijd houdt aan onze eigen planning." Volgens Rutte is "ad-hocbesluitvorming en soms ook ad-hoccommunicatie" dan ook niet uitgesloten. Een ritme is belangrijk omdat het erom gaat "dat voor iedereen duidelijk is waar hij of zij aan toe is".

Ook het zondagse overleg in het Catshuis wordt weer opgepikt, vanaf komend weekend. Dan komen de belangrijkste ministers voor het coronadossier en deskundigen, zoals Jaap van Dissel van het RIVM, bijeen om te praten over de ontwikkelingen en de maatregelen.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

8 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

8 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

8 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

8 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

9 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

9 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

11 uur geleden