Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte meldde beschikbaarheid NAVO in september achter schermen

Rutte meldde beschikbaarheid NAVO in september achter schermen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte liet in september via "ambtelijk diplomatiek contact" weten "desgevraagd beschikbaar" te zijn voor de rol van secretaris-generaal bij de NAVO. Dat schrijft hij in antwoorden op Kamervragen over zijn aanstaande overstap naar het bondgenootschap.

Eind oktober zei Rutte bij Den Haag FM voor het eerst publiekelijk dat hij beschikbaar zou zijn voor de baan van NAVO-topman, die hij "heel interessant" noemde. Een maand eerder, eind september, zei hij nog in De Telegraaf te aarzelen over zo'n rol. "Ik heb ergens een stem in mijn achterhoofd die zegt: zou ik nog een keer mijn talent in de waagschaal moeten stellen voor iets internationaals?", zei hij. "Mijn aarzeling is of het niet betekent dat je alleen maar speeches houdt. Maar ik sluit het niet honderd procent uit." Achter de schermen had hij toen dus al laten weten eventueel beschikbaar te zijn.

Meer uit Politiek

FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

30 minuten geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

1 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

1 uur geleden
PvdD: nieuw kabinet is stap vooruit, maar dat is niet moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."

1 uur geleden
Dassen (Volt) mist keuzes in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.

1 uur geleden
SGP ziet positieve punten in regeerakkoord, maar heeft ook zorgen

DEN HAAG (ANP) - In het vrijdag gepresenteerde regeerakkoord staan positieve punten, aldus SGP-leider Chris Stoffer. Maar hij heeft ook de nodige zorgen over het akkoord met de titel 'Aan de slag'.

2 uur geleden