Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: koningin Elizabeth was baken van rust en stabiliteit

Rutte: koningin Elizabeth was baken van rust en stabiliteit

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte roemt de overleden Britse koningin Elizabeth als "baken van rust en stabiliteit" voor haar land en de wereld. Namens het kabinet heeft Rutte "diepe gevoelens van medeleven" overgebracht aan de nieuwe premier Liz Truss.

De baken van rust en stabiliteit was er altijd, "hoe hoog de golven van de geschiedenis soms ook waren", schrijft Rutte in een verklaring.

Nederland herdenkt met het "diepste respect" de koningin, schrijft de premier. Koningin Elizabeth combineerde volgens Rutte "plichtsgevoel en standvastigheid met lichtheid en humor. Met de karaktervolle invulling van haar zware taak, maakte zij indruk op iedereen die haar ontmoette".

Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) is diep bedroefd over het overlijden van de Britse vorstin. Ook hij zegt dat de koningin een baken was van stabiliteit. "Ze zal worden gemist."

Elizabeth was een "icoon van stabiliteit en eenheid", zegt minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel) in een reactie. De Britse vorstin heeft volgens haar met haar lange koningschap, leiderschap en toewijding een stempel op de geschiedenis gedrukt.

Meer uit Binnenland

Bruls biedt excuses aan voor rol Nijmegen in slavernijsysteem

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.

5 uur geleden
Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om Starlink in bagage

TEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.

7 uur geleden
Extreemrechtse demonstranten gooien vuurwerk in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.

7 uur geleden
Groep antifascisten bij ACU in Utrecht om Defend Netherlands

UTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.

7 uur geleden
Onderzoek: kinderen vaker buiten, groot verschil per plaats

UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.

9 uur geleden
OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geƫist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

11 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

12 uur geleden