Rutte: kabinet wenst met corona besmette Trump beterschap
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte heeft de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania "een snel en volledig herstel van het coronavirus" toegewenst, mede namens zijn kabinet. Ook minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken wenst Trump "natuurlijk beterschap".
Trump (74) en zijn vrouw zijn in thuisisolatie na een positieve test, meldde de president vrijdagochtend vroeg (Nederlandse tijd).
"Zoals we weten is het een gevaarlijke ziekte, dat wens je niemand toe", zei Blok vrijdag voor aanvang van de ministerraad. De bewindsman heeft geen zorgen over de gevolgen die het kan hebben als Trump langere tijd is uitgeschakeld. "Daar voorziet de Amerikaanse grondwet natuurlijk in", zegt hij. Vicepresident Mike Pence neemt het in dat geval tijdelijk van hem over. "Ze zullen dan zelf kijken wat dat betekent voor de verkiezingen", aldus Blok.
Belangrijk
Volgens zorgminister Hugo de Jonge toont de positieve test van Trump nog eens aan hoe belangrijk het is dat iedereen zich houdt aan de anderhalve meter afstand. "Niemand is er uiteindelijk immuun voor", waarschuwt hij. "Ik wens hem veel sterkte."
De Jonge stelt vast dat Trump deze week in het televisiedebat met de Democratische presidentskandidaat Joe Biden "gelukkig" wel goed afstand hield.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
18 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geleden