Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: kabinet kijkt ook naar toelating publiek bij sport

Rutte: kabinet kijkt ook naar toelating publiek bij sport

DEN HAAG (ANP) - Als er op korte termijn ruimte is om te versoepelen, kijkt het kabinet ook naar de toelating van publiek bij sportwedstrijden. Dat zegt premier Mark Rutte in debat met de Tweede Kamer. "We hebben de hoop dat er ruimte is om te versoepelen", zei Rutte.

Behalve aan sportpubliek geeft het kabinet voorrang aan versoepelingen voor de cultuursector, de horeca en evenementen. Rutte gaf wel een "winstwaarschuwing". Of er vanaf volgende week meer mogelijk is, hangt af van "de cijfers die we krijgen". De ontwikkelingen in de cijfers gaan wel in een "gunstige richting".

Vrijdag komt het Outbreak Management Team weer bijeen. Dinsdag geven Rutte en zorgminister Ernst Kuipers een persconferentie.

Signaal

CDA-Kamerlid Joba van den Berg vroeg eerder in het debat aan Rutte om vrijdag een signaal te geven aan de cultuursector en de horeca. Als de cijfers niet "drastisch verslechteren" zouden die sectoren 29 januari weer open moeten kunnen, bepleitte Van den Berg.

Maar zover wilde Rutte niet gaan. "Dat gaan we morgen niet zeggen. Ik ga niet verder dan ik nu ga." De ingelaste persconferentie van 25 januari komt al op een eerder moment dan normaal gesproken: tien dagen na de vorige. Normaal zitten er enkele weken tussen twee persmomenten.

Meer uit Politiek

Oppositie wil openingen van kabinet zien bij zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil dat het kabinet snel laat zien bereid te zijn de coalitieplannen voor de zorg aan te passen. Nog voor minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport, VVD) een vraag had kunnen beantwoorden tijdens het debat over de zorgbegroting, vroegen meerdere partijen al of ze openstaat voor ideeën.

6 minuten geleden
Eerdmans wil 'gasnoodknop' in wet vastleggen

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil in de wet vastleggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld als "strategische reserve" achter de hand wordt gehouden, en er dus in bepaalde situaties weer naar geboord kan worden. Volgens partijleider Joost Eerdmans drukken de sterk stijgende energieprijzen "ons met de neus op de feiten". Hij pleit al langer voor het openhouden van het Groningenveld voor noodgevallen.

3 uur geleden
Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

16 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

16 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

17 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

17 uur geleden
Kamer niet gerustgesteld na uitleg sociale media over algoritmes

DEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.

17 uur geleden