Rutte is vereerd om Jens Stoltenberg te mogen opvolgen
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte heeft op X gezegd vereerd te zijn dat hij de opvolger is van Jens Stoltenberg als NAVO-chef.
"Het is een enorme eer benoemd te worden tot secretaris-generaal van de NAVO. Het bondgenootschap is en blijft de hoeksteen van onze gezamenlijke veiligheid. Het leiden hiervan is een verantwoordelijkheid die ik niet licht opvat. Grote dank aan alle bondgenoten voor hun vertrouwen. Ik zie ernaar uit in oktober met veel energie aan de slag te gaan als opvolger van Jens Stoltenberg die de NAVO 10 jaar lang op voortreffelijke wijze heeft geleid en voor wie ik altijd grote bewondering heb gehad", schrijft Rutte op X.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
9 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
9 uur geleden