Rutte: In Ter Apel pijnlijk zichtbaar dat asielopvang overvol is
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte heeft woensdagavond een bezoek gebracht aan het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Daar wordt "pijnlijk zichtbaar dat de asielopvang in Nederland overvol is".
Dat twittert Rutte. Hij schrijft "indrukwekkende gesprekken" te hebben gehad met zowel mensen die in Ter Apel worden opgevangen als medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). "Er wordt ongelooflijk hard gewerkt om iedereen onderdak te bieden."
Al weken barst het aanmeldcentrum uit zijn voegen. Er zijn diverse dagen geweest waar er voor soms honderden mensen geen plek was. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag moesten weer honderd asielzoekers op stoelen in de wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) de nacht doorbrengen.
Onhoudbare situatie
Een onhoudbare situatie, zegt burgemeester Jaap Velemas van Westerwoldem waar Ter Apel onder valt, al tijden. Ook staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) ziet het overvolle centrum met lede ogen aan. Dinsdag maakte hij bekend dat er vanaf 1 juni afspraken zijn gemaakt voor crisisopvang.
Bij toerbuurt worden vier veiligheidsregio's twee weken lang verantwoordelijk voor de opvang van zeshonderd mensen. Deze noodgreep moet voor de komende drie maanden voorkomen dat asielzoekers weer in stoelen op de gang van het aanmeldcentrum in Ter Apel moeten slapen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden