Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte in 'stevig' gesprek Netanyahu: wees wijs in volgende stap

Rutte in 'stevig' gesprek Netanyahu: wees wijs in volgende stap

JERUZALEM (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte heeft in een "stevig gesprek" met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aangedrongen op "wijsheid" in de volgende stappen die zijn land neemt tegen Hamas in de Gazastrook. "Realiseer je de macht die je hebt", zei Rutte naar eigen zeggen tegen Netanyahu tijdens een bliksembezoek aan Israël.

Hij vindt het belangrijk dat Hamas wordt uitgeschakeld, want zolang de dreiging van Hamas niet wordt weggenomen is de toekomst van Israël volgens Rutte in gevaar. Maar het uitschakelen van de militante beweging moet gebeuren met "een minimum aan burgerslachtoffers". Israël is volgens Rutte "een reus in militair opzicht" en moet zien te voorkomen dat het conflict escaleert en bijvoorbeeld Iran betrokken raakt. Hij heeft niet tegen Netanyahu gezegd of hij al dan niet te ver gaat met zijn vergelding tegen Hamas.

Ook wil Rutte dat er meer ruimte komt voor humanitaire hulp aan de ruim 2 miljoen inwoners van de Gazastrook, die nu aan alles een tekort hebben. De Nederlandse premier wil een "massieve vermeerdering" van de hoeveelheid goederen die via Egypte de Gazastrook binnenkomt. Tot nu toe gaat het telkens om een stuk of twintig vrachtwagens met voedsel, water en medicijnen, maar volgens internationale hulporganisaties is dat veel te weinig.

Abbas

Rutte sprak verder met Netanyahu over de gijzelaars die door Hamas gevangen worden gehouden, onder wie Ofir Engel. Die kreeg onlangs met spoed de Nederlandse nationaliteit. Ook sprak Rutte met de Israëlische premier verder over het risico dat het conflict overslaat naar andere landen in de regio. "Zonder Israël even in een uurtje uit te leggen hoe ze oorlog moeten voeren."

Eerder maandag had Rutte een gesprek met de familie van de Nederlandse Islam al-Ashqar, de 33-jarige vrouw die afgelopen weekend om het leven kwam in Gaza. "Dat was natuurlijk heel emotioneel."

Rutte gaat nu meteen door naar Ramallah op de Westelijke Jordaanoever voor een gesprek met de Palestijnse president Mahmoud Abbas.

Meer uit Binnenland

Duizenden bij drakenoptocht in Chinatown Den Haag voor nieuwjaar

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.

3 uur geleden
Zo'n honderd mensen bij demonstratie in Den Haag tegen ICE

DEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"

5 uur geleden
Politie grijpt in bij protest tegen woonlocatie Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.

6 uur geleden
Honderden demonstranten zorgen voor onrust in Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.

7 uur geleden
Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

23 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

1 dag geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

1 dag geleden