Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte in Groningen gearriveerd voor bezoek aan aardbevingsgebied

Rutte in Groningen gearriveerd voor bezoek aan aardbevingsgebied

LOPPERSUM (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte is rond 11.25 uur in Loppersum begonnen met zijn werkbezoek aan de provincie Groningen. Ook gaat Rutte later nog naar Steendam en de stad Groningen. Zijn bezoek aan het aardbevingsgebied staat in het teken van de schadeafhandeling, versterking van gebouwen en de energietransitie.

Toen Rutte aankwam bij het gemeentehuis werd hij aangesproken door een vrouw die op hem stond te wachten. Zij is bezig met de versterkingsoperatie van de boerderij van haar vriend. Dat verloopt niet goed, vertelde ze. Rutte ging daarop met de vrouw in gesprek voor het gemeentehuis, samen met waarnemend burgemeester Gerard Beukema van de gemeente Eemsdelta. Hier komt nog een vervolggesprek uit.

Nu is Rutte samen met Beukema in gesprek met leden van de Commissie Bijzondere Situaties, opgericht om als vangnet te dienen voor mensen die door de aardbevingen in urgente situaties zijn beland.

Aardgaswinning

Aansluitend bezoekt Rutte steunpunt Stut-en-Steun, dat bewoners ondersteunt bij mijnbouwschade. Vervolgens brengt de demissionair premier rond 15.00 uur een bezoek aan de projectgroep Dorp in eigen hand, in Steendam. Dit is een bewonersinitiatief van Steendam en Tjuchem, met als doel bewoners meer te betrekken bij de versterkingsoperatie in hun eigen gemeente.

De provincie Groningen kreeg als gevolg van de aardgaswinning te maken met aardbevingen die veel schade hebben veroorzaakt. Nu hoopt het kabinet van de provincie een gebied te maken met een belangrijke rol in de energietransitie. Rond 17.00 uur gaat Rutte daarom nog langs bij de busremise van het OV-bureau Groningen Drenthe, in de stad Groningen.

Hier is een van de grootste groene waterstoftankstations van Europa geopend en staan twintig nieuwe waterstofbussen van transportbedrijf Qbuzz. De commissaris van de koning en bestuursvoorzitter van het Nationaal Programma Groningen, René Paas, is hierbij aanwezig. Het vorige werkbezoek van Rutte aan het aardbevingsgebied was in april.

Meer uit Binnenland

Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

2 uur geleden
Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

7 uur geleden
Van den Brink noemt geweldsoproep Markuszower onbegrijpelijk

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."

9 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

10 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

11 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

14 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

14 uur geleden