Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte in Groningen gearriveerd voor bezoek aan aardbevingsgebied

Rutte in Groningen gearriveerd voor bezoek aan aardbevingsgebied

LOPPERSUM (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte is rond 11.25 uur in Loppersum begonnen met zijn werkbezoek aan de provincie Groningen. Ook gaat Rutte later nog naar Steendam en de stad Groningen. Zijn bezoek aan het aardbevingsgebied staat in het teken van de schadeafhandeling, versterking van gebouwen en de energietransitie.

Toen Rutte aankwam bij het gemeentehuis werd hij aangesproken door een vrouw die op hem stond te wachten. Zij is bezig met de versterkingsoperatie van de boerderij van haar vriend. Dat verloopt niet goed, vertelde ze. Rutte ging daarop met de vrouw in gesprek voor het gemeentehuis, samen met waarnemend burgemeester Gerard Beukema van de gemeente Eemsdelta. Hier komt nog een vervolggesprek uit.

Nu is Rutte samen met Beukema in gesprek met leden van de Commissie Bijzondere Situaties, opgericht om als vangnet te dienen voor mensen die door de aardbevingen in urgente situaties zijn beland.

Aardgaswinning

Aansluitend bezoekt Rutte steunpunt Stut-en-Steun, dat bewoners ondersteunt bij mijnbouwschade. Vervolgens brengt de demissionair premier rond 15.00 uur een bezoek aan de projectgroep Dorp in eigen hand, in Steendam. Dit is een bewonersinitiatief van Steendam en Tjuchem, met als doel bewoners meer te betrekken bij de versterkingsoperatie in hun eigen gemeente.

De provincie Groningen kreeg als gevolg van de aardgaswinning te maken met aardbevingen die veel schade hebben veroorzaakt. Nu hoopt het kabinet van de provincie een gebied te maken met een belangrijke rol in de energietransitie. Rond 17.00 uur gaat Rutte daarom nog langs bij de busremise van het OV-bureau Groningen Drenthe, in de stad Groningen.

Hier is een van de grootste groene waterstoftankstations van Europa geopend en staan twintig nieuwe waterstofbussen van transportbedrijf Qbuzz. De commissaris van de koning en bestuursvoorzitter van het Nationaal Programma Groningen, René Paas, is hierbij aanwezig. Het vorige werkbezoek van Rutte aan het aardbevingsgebied was in april.

Meer uit Binnenland

Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

1 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

1 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

3 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

3 uur geleden
Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht: kinderporno mij toegestuurd

ROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.

4 uur geleden
Rode Kruis zet extra tenten neer in Ter Apel voor schaduw

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat extra tenten neerzetten op het grasveld voor het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel om extra schaduwplekken te creëren. De afgelopen dagen zette de hulporganisatie al vier open tenten op. Deze zijn niet bedoeld om in te slapen.

4 uur geleden
Staat: plaatsing Corné H. in tbs-kliniek hangt af van zaak Vught

DEN HAAG (ANP) - Corné H. staat bovenaan de wachtlijst voor plaatsing in de Van Mesdagkliniek, toch lijkt een snelle plaatsing uiterst onzeker. De 30-jarige gedetineerde, die werd veroordeeld voor een urenlange gijzeling in Ede in 2024, wacht al bijna 1,5 jaar op een plek in een tbs-kliniek.

4 uur geleden