Rutte: ik hecht aan goede relaties met alle grote bedrijven
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte hecht eraan goede relaties te onderhouden met de top van alle grote bedrijven, "omdat ze voor Nederland van essentieel belang zijn". De contacten die hij in dat kader had met Shell-baas Ben van Beurden, heeft de premier als "zeer plezierig ervaren", zegt hij tegen de parlementaire enquêtecommissie die onderzoek doet naar de aardgaswinning in Groningen.
Van Beurden zei eerder op de dag dat hij Rutte "een paar keer per jaar" spreekt, soms ook in de persoonlijke sfeer. "Ik beschouw de minister-president als een vriend", aldus de topman, die volgend jaar vertrekt bij Shell. Met de oud-ministers Henk Kamp en Eric Wiebes (Economische Zaken), die direct betrokken zijn bij het gaswinningsdossier, had Van Beurden naar eigen zeggen nauwelijks contact.
Rutte neemt het woord ‘vriend’ zelf niet in de mond, maar noemt Van Beurden "een hele fatsoenlijke man" en "zeer betrouwbaar". De premier zegt goede relaties na te streven met de topmensen van alle grote bedrijven. "Of dat nou Peter Wennink is van ASML, de baas van Unilever of Shell of andere bedrijven." Daar horen volgens Rutte "regelmatige contacten" bij, zowel formeel als informeel.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.
13 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.
16 uur geleden