Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: ik hecht aan goede relaties met alle grote bedrijven

Rutte: ik hecht aan goede relaties met alle grote bedrijven

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte hecht eraan goede relaties te onderhouden met de top van alle grote bedrijven, "omdat ze voor Nederland van essentieel belang zijn". De contacten die hij in dat kader had met Shell-baas Ben van Beurden, heeft de premier als "zeer plezierig ervaren", zegt hij tegen de parlementaire enquêtecommissie die onderzoek doet naar de aardgaswinning in Groningen.

Van Beurden zei eerder op de dag dat hij Rutte "een paar keer per jaar" spreekt, soms ook in de persoonlijke sfeer. "Ik beschouw de minister-president als een vriend", aldus de topman, die volgend jaar vertrekt bij Shell. Met de oud-ministers Henk Kamp en Eric Wiebes (Economische Zaken), die direct betrokken zijn bij het gaswinningsdossier, had Van Beurden naar eigen zeggen nauwelijks contact.

Rutte neemt het woord ‘vriend’ zelf niet in de mond, maar noemt Van Beurden "een hele fatsoenlijke man" en "zeer betrouwbaar". De premier zegt goede relaties na te streven met de topmensen van alle grote bedrijven. "Of dat nou Peter Wennink is van ASML, de baas van Unilever of Shell of andere bedrijven." Daar horen volgens Rutte "regelmatige contacten" bij, zowel formeel als informeel.

Meer uit Binnenland

Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

3 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

3 uur geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

3 uur geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

5 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

6 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

7 uur geleden
VVD zoekt dringend geld, maar leden lopen niet warm voor afdracht

BUSSUM (ANP) - De VVD heeft geld nodig. Een manier om het op te lossen is volgens het hoofdbestuur een afdracht vragen aan de politieke bestuurders van de partij. Tijdens de algemene ledenvergadering in Bussum zaterdag bleek uit een peiling onder de aanwezige leden dat zij vooral willen inzetten op werving van nieuwe leden.

11 uur geleden