Rutte: ik heb Erdogan verteld dat ambassadeurs in hun recht staan
ROME (ANP) - Premier Mark Rutte heeft op de G20-top met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over diens dreigement om tien ambassadeurs het land uit te zetten, onder wie de Nederlandse. De ambassadeurs riepen Turkije in navolging van het Straatsburgse mensenrechtenhof op om de dissident Osman Kavala vrij te laten. Zo'n oproep doet Nederland de volgende keer gewoon weer, zei Rutte zaterdag tegen Erdogan.
"Ik heb 'm nog eens uitgelegd dat als Straatsburg uitspraken doet, dat Nederland zich dan altijd het recht voorbehoud om daar aandacht voor te vragen", zei de demissionaire minister-president tegen de pers in Rome aan het einde van de G20-top. "Ik heb de president verteld dat we dat ook in de toekomst gaan doen."
Rutte legt uit dat Nederland en de andere westerse landen de oproep niet zien als "bemoeienis met interne aangelegenheden", maar als "het bevestigen van meer universele waarden".
Flinke kritiek
De ambassadeurs verklaarden uiteindelijk zich te blijven houden aan artikel 41 van het Verdrag van Wenen voor diplomatiek verkeer om zich niet te mengen in interne zaken. Daarop trok Erdogan de aangekondigde uitzetting in. Rutte zei in Rome nog eens dat hij het er "echt niet mee eens" is dat de ambassadeurs zijn teruggekrabbeld. Vanuit de Tweede Kamer was flinke kritiek op de houding van de ambassadeurs, die volgens Ruttes eigen VVD als "teken van zwakte" zal worden gezien door landen als China en Rusland.
In het gesprek met Erdogan kwamen ook de "economische relatie", migratie en Afghanistan aan bod, aldus Rutte.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geƫist.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.
2 uur geleden