Rutte: hulp naar Gaza belangrijke stap, maar meer hulp nodig
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte noemt het feit dat de eerste vrachtwagens met humanitaire hulp Gaza zijn binnengereden "een belangrijke eerste stap maar er is meer nodig". De hulp arriveerde zaterdagmorgen uit Egypte.
Nederland blijft zich volgens de demissionaire premier op X "inzetten voor het voortzetten van humanitaire hulp" aan de bevolking van de Gazastrook. Het kabinet is voorstander van een bestand tussen Israël en Hamas om de humanitaire ramp daar te stoppen.
Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) laat op hetzelfde sociale medium weten "opgelucht" te zijn met de "bescheiden hoeveelheid goederen die nu worden toegelaten". De situatie in Gaza blijft "zeer zorgwekkend" en daarom moet er meer humanitaire hulp naar Gaza, aldus de bewindsvrouw.
Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN zijn twintig vrachtwagens met hulpgoederen bij Rafah de grens overgestoken. Daarna is de grens met Egypte weer gesloten. Israël heeft de Gazastrook kort na het begin van de oorlog volledig van de buitenwereld afgesloten. Egypte houdt de grens dicht uit angst voor een vluchtelingenstroom.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
16 uur geleden