Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: hulp naar Gaza belangrijke stap, maar meer hulp nodig

Rutte: hulp naar Gaza belangrijke stap, maar meer hulp nodig

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte noemt het feit dat de eerste vrachtwagens met humanitaire hulp Gaza zijn binnengereden "een belangrijke eerste stap maar er is meer nodig". De hulp arriveerde zaterdagmorgen uit Egypte.

Nederland blijft zich volgens de demissionaire premier op X "inzetten voor het voortzetten van humanitaire hulp" aan de bevolking van de Gazastrook. Het kabinet is voorstander van een bestand tussen Israël en Hamas om de humanitaire ramp daar te stoppen.

Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) laat op hetzelfde sociale medium weten "opgelucht" te zijn met de "bescheiden hoeveelheid goederen die nu worden toegelaten". De situatie in Gaza blijft "zeer zorgwekkend" en daarom moet er meer humanitaire hulp naar Gaza, aldus de bewindsvrouw.

Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN zijn twintig vrachtwagens met hulpgoederen bij Rafah de grens overgestoken. Daarna is de grens met Egypte weer gesloten. Israël heeft de Gazastrook kort na het begin van de oorlog volledig van de buitenwereld afgesloten. Egypte houdt de grens dicht uit angst voor een vluchtelingenstroom.

Meer uit Binnenland

Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

1 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

1 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

1 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

1 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

4 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

4 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

4 uur geleden