Rutte: hulp naar Gaza belangrijke stap, maar meer hulp nodig
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte noemt het feit dat de eerste vrachtwagens met humanitaire hulp Gaza zijn binnengereden "een belangrijke eerste stap maar er is meer nodig". De hulp arriveerde zaterdagmorgen uit Egypte.
Nederland blijft zich volgens de demissionaire premier op X "inzetten voor het voortzetten van humanitaire hulp" aan de bevolking van de Gazastrook. Het kabinet is voorstander van een bestand tussen Israël en Hamas om de humanitaire ramp daar te stoppen.
Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) laat op hetzelfde sociale medium weten "opgelucht" te zijn met de "bescheiden hoeveelheid goederen die nu worden toegelaten". De situatie in Gaza blijft "zeer zorgwekkend" en daarom moet er meer humanitaire hulp naar Gaza, aldus de bewindsvrouw.
Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN zijn twintig vrachtwagens met hulpgoederen bij Rafah de grens overgestoken. Daarna is de grens met Egypte weer gesloten. Israël heeft de Gazastrook kort na het begin van de oorlog volledig van de buitenwereld afgesloten. Egypte houdt de grens dicht uit angst voor een vluchtelingenstroom.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
7 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
11 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
13 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
13 uur geleden