Rutte: hoor eerst medici aan, dan pas econoom of gedragsexpert
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet blijft bij het besluit of het de coronamaatregelen kan versoepelen alleen varen op het kompas van medici. Pas als die daarvoor ruimte zien, vraagt het kabinet ook advies aan bijvoorbeeld onderwijskundigen, gedragsexperts en economen, zegt premier Mark Rutte.
Het kabinet laat zich sinds de uitbraak van het coronavirus adviseren door het zogeheten Outbreak Management Team (OMT), waarin virologen, microbiologen en artsen zitten. Maar nu het virus niet meer zo snel om zich heen grijpt en de strenge maatregelen steeds meer gaan knellen, denkt het kabinet erover na of de samenleving weer voorzichtig op gang kan komen. Om te beslissen hoe dat het beste kan, moet je ook weten hoe bijvoorbeeld schoolkinderen en reizigers in het ov zich dan gaan gedragen, stellen onder andere PvdA en GroenLinks.
De oppositiepartijen vroegen Rutte om het OMT uit te breiden met bijvoorbeeld onderwijskundigen en gedragsdeskundigen. Die kunnen bijvoorbeeld inschatten of mensen op hun werk 1,5 meter afstand zullen bewaren, of toch beter een mondkapje zouden kunnen dragen. Maar daar wil de premier niet aan. Eerst is het woord aan medici, dan pas aan andere deskundigen, zegt Rutte.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
13 uur geleden