Rutte: hoor eerst medici aan, dan pas econoom of gedragsexpert
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet blijft bij het besluit of het de coronamaatregelen kan versoepelen alleen varen op het kompas van medici. Pas als die daarvoor ruimte zien, vraagt het kabinet ook advies aan bijvoorbeeld onderwijskundigen, gedragsexperts en economen, zegt premier Mark Rutte.
Het kabinet laat zich sinds de uitbraak van het coronavirus adviseren door het zogeheten Outbreak Management Team (OMT), waarin virologen, microbiologen en artsen zitten. Maar nu het virus niet meer zo snel om zich heen grijpt en de strenge maatregelen steeds meer gaan knellen, denkt het kabinet erover na of de samenleving weer voorzichtig op gang kan komen. Om te beslissen hoe dat het beste kan, moet je ook weten hoe bijvoorbeeld schoolkinderen en reizigers in het ov zich dan gaan gedragen, stellen onder andere PvdA en GroenLinks.
De oppositiepartijen vroegen Rutte om het OMT uit te breiden met bijvoorbeeld onderwijskundigen en gedragsdeskundigen. Die kunnen bijvoorbeeld inschatten of mensen op hun werk 1,5 meter afstand zullen bewaren, of toch beter een mondkapje zouden kunnen dragen. Maar daar wil de premier niet aan. Eerst is het woord aan medici, dan pas aan andere deskundigen, zegt Rutte.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
5 uur geleden