Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte hoopvol dat EU snel eens wordt over sancties tegen Rusland

Rutte hoopvol dat EU snel eens wordt over sancties tegen Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte is "hoopvol" dat de lidstaten van de Europese Unie het spoedig eens worden over een sanctiepakket tegen Rusland voor het geval dat land Oekraïne binnenvalt. Rusland heeft militairen samengetrokken bij de grens met Oekraïne en de vrees is dat de Russen het buurland zullen binnenvallen.

"Mijn overtuiging is dat de komende dagen, de komende tijd de consensus zal toenemen over het belang van een gezamenlijke Europese positie, ook trans-Atlantisch richting Rusland", zei Rutte op zijn eerste wekelijke persconferentie na de ministerraad in bijna een jaar. "Ik ben ervan overtuigd dat uiteindelijk alle lidstaten het belang zullen onderschrijven van een gezamenlijke, krachtige reactie."

Volgens Rutte moet er een sanctiepakket komen dat "ongenadig hard" zal zijn voor Rusland. Het gaat dan vooral om economische sancties. De strafmaatregelen zullen "Poetin keihard raken", zei de premier. De Russische regering van president Vladimir Poetin zegt dat Rusland het buurland niet zal binnenvallen.

Diplomatieke oplossing

Bij mogelijke sancties zullen Russen tegenmaatregelen nemen. Die zullen Nederland ook raken. De economische belangen van Nederland zijn "enorm", aldus Rutte. Hij wees erop dat Nederland een van de grootste investeerders is in Rusland. Verder wilde hij er niet over speculeren, ook niet of Rusland bijvoorbeeld de gaskraan dichtdraait voor Nederland. De inzet van het kabinet is om tot een diplomatieke oplossing te komen.

Oekraïne heeft Nederland inmiddels om wapensteun gevraagd. Het kabinet staat welwillend tegenover het leveren van defensieve wapens, maakte minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) donderdag bekend. Daar wilde het kabinet een paar maanden geleden nog niet aan. Om wat voor materieel de Oekraïners hebben gevraagd wil het kabinet niet kwijt.

Meer uit Binnenland

Nabestaanden in Stint-zaak: mijn leven stortte in

DEN BOSCH (ANP) - Het dodelijke ongeluk met de Stint op 20 september 2018 in Oss heeft de levens van de nabestaanden ingrijpend veranderd. "Mijn leven stortte in en ik krijg het niet meer opgebouwd zoals ik zou willen. Ik zie wel licht in de verte, maar ik kom er niet", zei de moeder van Dana (8) en Liva (4), die bij het ongeluk om het leven kwamen.

36 minuten geleden
In hoger beroep tot 27,5 jaar cel voor moord Peter R. de Vries

SCHIPHOL (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft donderdag in hoger beroep straffen tot 27,5 jaar cel opgelegd in de strafzaak over de moord op Peter R. de Vries. De hoogste straffen zijn voor Delano G. (26) en Kamil E. (39). Krystian M. (30) kreeg 26 jaar en een maand.

56 minuten geleden
Rijksmuseum komt met vestiging in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Rijksmuseum krijgt een vestiging in Eindhoven. Het nieuw te bouwen museum toont werken uit de wereldberoemde collectie en komt aan de Dommel, vlak bij het station. Dat maakten het museum en de gemeente Eindhoven donderdag bekend. Het plan is dat het over zes tot acht jaar de deuren opent.

1 uur geleden
Problemen Haringvlietbrug erger dan gedacht, vermoeiing in lassen

DEN HAAG (ANP) - De problemen met de verouderde Haringvlietbrug zijn erger dan gedacht. In de lassen van de ondersteuningsbalk onder een van de rijstroken zit vermoeiing, meldt demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat in een brief aan de Tweede Kamer. "Bij deze lassen kunnen kleine scheurtjes plotseling doorscheuren."

1 uur geleden
NS-directeur Koolmees maakt zich zorgen over staat van spoor

UTRECHT (ANP) - De NS is bezorgd over de huidige staat en de toekomst van de spoorinfrastructuur. Zo reageert NS-directeur Wouter Koolmees op het bericht dat ProRail alleen nog maar noodzakelijk onderhoud kan doen en zich dus niet kan richten op de toekomstbestendigheid van het spoor. Dat komt omdat de spoorbeheerder kampt met een personeels- en geldtekort.

1 uur geleden
Geen toename van buikklachten door besmet water in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.

1 uur geleden
Vaker minimaal onderhoud aan spoor door geldgebrek ProRail

HAARLEM (ANP) - ProRail kan de komende jaren op steeds meer delen van het spoor alleen strikt noodzakelijk onderhoud plegen. Werkzaamheden om het spoor 'toekomstklaar' te maken, raken daarbij in de verdringing. Volgens de spoorbeheerder komt dat door tekorten aan geld en personeel.

2 uur geleden