Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte hoopvol dat dinsdag sancties worden ingesteld tegen Rusland

Rutte hoopvol dat dinsdag sancties worden ingesteld tegen Rusland

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte is "hoopvol" dat er dinsdagmiddag in de Europese Unie nog een "zeer stevig en zeer vergaand" sanctiepakket tegen Rusland wordt ingesteld. Dat zei hij tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer. Het pakket wordt afgestemd met de Amerikanen en Britten.

"Er is een zeer grote mate van instemming", aldus de premier. De sancties moeten "het bewind in Moskou hard raken wat betreft economie en hun belangen".

Nederland zou indirect ook geraakt kunnen worden als er maatregelen tegen Rusland getroffen worden. "Maar dat is niet leidend. Daarvoor is dit te groot en te belangrijk." Rusland is een zeer belangrijke gasleverancier van lidstaten van de Europese Unie.

Rutte wilde nog niet spreken van een Russische invasie in Oekraïne, zoals de Britse premier Boris Johnson doet. Hij is wel "bevreesd" dat het al zover is.

Meer uit Binnenland

Dodelijke slachtoffers crash Den Haag zijn 2 vrouwen, 1 man

DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.

38 minuten geleden
Plasman denkt dat OM in beroep gaat in zaak-Marco Borsato

UTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.

1 uur geleden
Advocaten weten nog niet of Borsato smaadzaak doorzet

UTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.

1 uur geleden
Borsato verlaat rechtbank: emotioneel en opgelucht

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."

1 uur geleden
OM gaat in hoger beroep tegen lagere straffen voor drugskoeriers

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
Drie doden bij ongeluk Den Haag na achtervolging politie

DEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.

2 uur geleden
Rechtbank spreekt Marco Borsato vrij van ontucht met minderjarige

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.

2 uur geleden