Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte herhaalt geen nieuwe verkiezingen te willen

Rutte herhaalt geen nieuwe verkiezingen te willen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair Mark Rutte wil geen nieuwe verkiezingen. Dat zei hij aan het begin van de tweede dag van de Algemene Politieke Beschouwingen, het debat over de gepresenteerde plannen op Prinsjesdag. Hij heeft nog steeds vertrouwen dat hij een stabiel kabinet kan vormen.

PVV-leider Wilders vroeg aan het begin van het debat aan de premier om nieuwe verkiezingen. Hij dringt daar al maanden op aan. Volgens hem kan de VVD-leider geen stabiel kabinet meer leveren.

Rutte verwacht de "komende weken" toch een stabiel kabinet te kunnen vormen. Als dat niet lukt, kunnen eerst andere partijen proberen een coalitie te vormen, zei hij. Dan gaat de VVD in de oppositie. Als dat ook niet lukt, komen pas nieuwe verkiezingen aan de orde, aldus de minister-president.

Meer uit Politiek

Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

8 uur geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

13 uur geleden
Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

14 uur geleden
Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

16 uur geleden
Nederlandse militairen weggehaald uit Erbil in Noord-Irak

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.

17 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

17 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

17 uur geleden