Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte heel tevreden dat Poetin op sanctielijst van EU is gekomen

Rutte heel tevreden dat Poetin op sanctielijst van EU is gekomen

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte is heel tevreden dat de landen van de Europese Unie ook de Russische president Vladimir Poetin op de sanctielijst hebben gezet. Daar was eerst nog twijfel over of dat juridisch wel kon, verklaarde Rutte op zijn wekelijke persconferentie.

Er waren onder EU-leiders zorgen over het feit of Poetin nog wel zou kunnen reizen als hij op de sanctielijst zou komen. "Ik ben ongelofelijk blij dat vandaag die eensgezindheid er gekomen is", zegt Rutte. Het betekent dat bezittingen van Poetin in de Europese Unie worden bevroren.

Het sanctiepakket noemt de premier "heel stevig". De strafmaatregelen raken de financiële sector, de transport- en energiesector en de export wordt beperkt. Ook komen er meer leden van het het Russische bewind op de zwarte lijst van de EU te staan. "Het zal zijn uitwerking hebben op het regime."

SWIFT

Het internationale betaalsysteem SWIFT zit niet in het pakket. Daar wordt door Oekraïne hard op aangedrongen. Maar volgens de minister-president zijn "heel veel" EU-lidstaten bezorgd dat zo'n stap grote gevolgen kan hebben voor hun economie.

Nederland wilde SWIFT wel opnemen in het sanctiepakket. Er is volgens hem wel een "grote stap vooruit" gezet hierin. Er wordt onderzocht wat de voor- nadelen zijn van zo'n besluit "zodat alsnog kan worden besloten het op een later moment toe te voegen" aan het sanctiepakket.

Meer uit Politiek

Kabinet wil demonstraties makkelijker kunnen laten verplaatsen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat burgemeesters sneller de mogelijkheid hebben om een demonstratie te verplaatsen naar een andere locatie, desnoods met dwang. Ook wordt voor hen duidelijker wanneer demonstranten strafbaar zijn. Verder worden de noodbevoegdheden van burgemeesters verduidelijkt in de wet.

2 dagen geleden
Jetten doet zonder illusies aangifte van lekken begrotingsstukken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aangifte doen van het lekken van nog vertrouwelijke begrotingsstukken aan de media, zei minister-president Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad. "Dat doe ik in principe altijd als er op deze manier wordt gelekt", aldus de premier.

2 dagen geleden
Van Weel na extreem geweld Overasselt: we zijn geen narcostaat

DEN HAAG (ANP) - Nederland is geen narcostaat, benadrukt justitieminister David van Weel na de grote schietpartij in Overasselt eerder deze week. Criminelen zijn hier niet de baas, aldus de VVD-bewindsman na afloop van de wekelijkse ministerraad. "Ik durf gewoon een dikke middelvinger op te steken naar Bolle Jos, en te vertellen dat we hem gaan pakken."

2 dagen geleden
Vijlbrief doet hernieuwde oproep aan bonden om te komen praten

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) doet een hernieuwde oproep aan de vakbonden om aan te komen praten over de toekomst van de sociale zekerheid. "De tijd is rijp", aldus de D66-bewindsman voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.

2 dagen geleden
Van Essen: generieke krimp veestapel is 'no-go' voor kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens landbouwminister Jaimi van Essen een "no-go" dat alle boeren via een generieke maatregel veedieren moeten wegdoen. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) schreef in een rapport dat de zogeheten generieke korting op dierrechten een "ultieme remedie" is om stikstofdoelen in 2035 te halen. Maar Van Essen zei voorafgaand aan de ministerraad dat dit niet nodig is.

2 dagen geleden
Hermans over westnijlvirus: bescherm jezelf tegen muggen

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans adviseert mensen zichzelf te beschermen tegen muggen, als zij willen voorkomen besmet te raken met het westnijlvirus. Dit jaar hebben zeker negen mensen het virus opgelopen, meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) donderdag.

2 dagen geleden
Mariëtte Hamer wordt lijsttrekker voor PRO in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Oud-SER-voorzitter Mariëtte Hamer wordt de lijsttrekker voor PRO in de Eerste Kamer. Na de Provinciale Statenverkiezingen van volgend jaar volgt zij de huidige fractievoorzitter Paul Rosenmöller op, die afgelopen zondag aankondigde de politiek te verlaten. Hamer was van 2014 tot 2022 voorzitter van de Sociaal Economische Raad, en daarvoor sinds 1998 Tweede Kamerlid voor de PvdA.

3 dagen geleden