Rutte heeft spijt van 'de olifant die de visie ontneemt'
DEN HAAG (ANP) - "Visie is als de olifant die het uitzicht belemmert. Als visie een blauwdruk voor de toekomst betekent, dan verzet alles wat liberaal is in mij zich daartegen", zei Mark Rutte zeven jaar geleden. Hij had die opmerking liever niet niet gemaakt, zei hij zondag in het SBS6⁻programma Linda's Wintermaand.
De VVD-leider en minister-president noemt het nu "een hele stomme opmerking". Het is hem jaren blijven achtervolgen en politieke tegenstanders hebben hem er regelmatig mee geconfronteerd. Hij weet niet waar hij met het land heen wil, is de kritiek van onder anderen PVV'er Geert Wilders. "Voor de helft heeft hij gelijk", aldus Rutte.
Hij probeert namelijk te voorkomen "dat ik zo bezig ben met wat ik wil dat ik niet meer kan samenwerken met een ander". Volgens de liberale leider moet je "altijd in staat zijn iets te relativeren van je eigen standpunten en te zoeken naar compromissen".
Verkiezingskoorts
Maar hij zegt wel degelijk "heel precies" te weten hoe Nederland eruit moet zien. Hoe het verder moet met het land na de coronacrisis. "Wat zijn de enorme kansen en uitdagingen die we hebben en daarom wil ik ook door". Maar die uitspraak over visie "had ik niet moeten doen. Die is zo blijven hangen."
Rutte's optreden past binnen de stijgende verkiezingskoorts op het Binnenhof. Over ruim drie maanden wordt de nieuwe Tweede Kamer gekozen. Rutte zei overigens vorige maand nog toen hij zijn kandidatuur voor het lijsttrekkerschap bekendmaakte in verband met de coronacrisis dit jaar geen campagne meer te zullen voeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
8 uur geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
19 uur geleden