Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte had 'zeer nuttig' gesprek om positie Netanyahu te begrijpen

Rutte had 'zeer nuttig' gesprek om positie Netanyahu te begrijpen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte heeft woensdag in Jeruzalem gesproken met Benjamin Netanyahu, de premier van Israël. Dat gesprek was "zeer nuttig", om de positie van Israël beter te begrijpen, zei Rutte achteraf. Het ging ook over de humanitaire situatie in Gaza, en over kolonistengeweld op de Westelijke Jordaanoever dat "oogluikend lijkt te worden toegestaan".

Later op woensdag ontmoet Rutte de Egyptische president Abdel Fatah al-Sisi in Caïro. Dat bezoek was al langer gepland, maar een "pre-bezoek" in Jeruzalem zou daarbij helpen. Onderhandelingen over een gevechtspauze in Gaza verlopen "moeizaam", zei hij. "De gesprekken vandaag hielpen enorm om beter te snappen waar aan de Israëlische kant de zorgen zitten."

Wat er precies is verduidelijkt, liet Rutte niet los. "Want dat zijn dingen die heel vertrouwelijk zijn. Boodschappen die wellicht kunnen helpen in zo'n gesprek vanmiddag. Maar het hielp enorm."

Als het gaat om een dreigend grondoffensief in Rafah in het zuiden van de Gazastrook ziet Rutte weinig beweging bij Netanyahu. "Hij blijft herhalen: we gaan het doen." Samen met andere landen zegt Rutte druk te blijven zetten op Israël om toch van zo'n offensief af te zien. "Dat is echt een humanitaire ramp in the making."

Meer uit Binnenland

Openbaar Ministerie pakt recordbedrag af van criminelen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.

2 uur geleden
Nederlanders op vermiste boot in Indonesië ongedeerd gevonden

DEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).

2 uur geleden
Installatie camera Merwedebrug geslaagd, handhaving gestart

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

4 uur geleden
Vuurbol gezien vanuit meerdere regio's, waarschijnlijk meteoor

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.

12 uur geleden
Ambassade waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor bosbranden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.

17 uur geleden
Familie slachtoffer Nijmegen: Bruls loopt vooruit op onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.

18 uur geleden
Ruim 42.000 Vierdaagsewandelaars halen de eindstreep

NIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.

18 uur geleden