Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte grapt over regeringsafvaardiging naar omstreden WK in Qatar

Rutte grapt over regeringsafvaardiging naar omstreden WK in Qatar

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte probeerde vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie vragen over de kabinetsafvaardiging naar het WK voetbal in Qatar, omstreden wegens de mensenrechtensituatie in dat land, aanvankelijk af te doen met een grapje. Hij zei dat bondscoach Louis van Gaal "na intensief overleg" met hem de opstelling heeft bepaald, en dat ook de politieke afvaardiging daar onderdeel van is.

Het kabinet heeft tot dusver alleen bepaald dat sportminister Conny Helder naar de groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen het gastland gaat. Haar aanwezigheid in Qatar ligt gevoelig in de Tweede Kamer, die vorig jaar een breed gedragen oproep deed het toernooi links te laten liggen. Maar daarvoor vindt het kabinet het te belangrijk om goede betrekkingen te houden met het Golfstaatje, dat bijvoorbeeld een belangrijke leverancier is van gas.

Rutte antwoordde uiteindelijk dat de keuze voor Helder een logische is, gezien haar portefeuille. "Het is heel gebruikelijk dat in deze fase de minister van Sport dat doet". Hij acht haar ook prima in staat om het gesprek aan te gaan met de machthebbers in Qatar over zaken als mensenrechten en de uitbuiting van arbeidsmigranten.

Hoewel Rutte voorspelt dat Oranje wereldkampioen wordt en dus ook de knock-outfase gaat spelen, is nog niet besloten of er ook dan een afvaardiging namens de regering afreist, en zo ja wie dan. Hij wilde ook niet zeggen of het denkbaar is dat hijzelf of koning Willem-Alexander dan naar Qatar gaat. "Wie dan gaat, gaan we dan bekijken."

Meer uit Politiek

Klaver: kabinet vervult rechtse wensen niet, zelf ook ontevreden

DEN HAAG (ANP) - Volgens PRO-leider Jesse Klaver is het kabinet niet van plan in te gaan op de wensen van drie partijen op de rechterflank om steun voor het belastingplan te krijgen. Maar of het kabinet er met zijn partij en Volt uitkomt, durfde Klaver ook nog niet te zeggen na afloop van een gesprek met het kabinet.

1 uur geleden
Rechtse partijen ontevreden na gesprek over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De rechtse oppositiepartijen JA21, BBB en SGP zijn na een nieuw gesprek over het belastingplan met onder anderen premier Rob Jetten niet tevreden over de uitkomst. "Het ligt nog niet zoals wij zouden willen", zei JA21-voorman Joost Eerdmans bij het verlaten van het ministerie van Algemene Zaken.

2 uur geleden
Deadline belastingplan in zicht, kabinet lijkt nog niet te kiezen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt nog altijd geen keuze te hebben gemaakt tussen steun van de linker- of rechterflank voor het belastingplan. Dat terwijl de tijd om dat plan aan te passen opraakt. De behandeling in de Tweede Kamer gaat volgende week verder, een week later staan de stemmingen gepland. De voorstellen moeten ook nog door de Eerste Kamer en de Belastingdienst heeft tijd nodig om alle veranderingen voor te bereiden.

4 uur geleden
Overleg boerenclubs met Van Essen nog steeds niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Gesprekken tussen boerenorganisaties LTO en NAJK en landbouwminister Jaimi van Essen over mogelijke aanpassingen aan zijn stikstofplannen zijn nog steeds niet afgerond. Na een nachtelijke ronde onderhandelingen praten de boerenvertegenwoordigers en de D66-minister vrijdagochtend verder, zeggen bronnen rond het overleg tegen het ANP.

5 uur geleden
Tielen steunt verbod generatieve AI op basisschool nog niet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."

19 uur geleden
Meerderheid Kamer wil 40 miljoen renteplafond anders uitgeven

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.

19 uur geleden
Kamer wil generatieve AI verbieden voor basisschoolleerlingen

DEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.

21 uur geleden