Rutte getrakteerd op 'superlief' filmpje en knuffel van Macron
BRUSSEL (ANP) - Scheidend premier Mark Rutte is op zijn allerlaatste EU-top uitgezwaaid met een "superlief" filmpje en een uitvoerige knuffel van de Franse president Emmanuel Macron. Maar wellicht was dat voorbarig, lacht de recordpremier na zijn 111e top. "Misschien ben ik hier maandag weer."
De 57-jarige Rutte maakt dinsdag na veertien jaar plaats voor de nieuwe premier Dick Schoof. Zijn collega-leiders van de 26 andere EU-lidstaten namen donderdag op de EU-top in Brussel afscheid van de bijna-nestor. Met het gebruikelijke kunstwerk én een compilatie van beelden van Rutte op die 111 toppen, vol lof voor de compromissen-smid.
Dat filmpje is "superlief", zegt Rutte na afloop. Om niet veel later onderbroken te worden door Macron, die hem komt omhelzen. "We zijn heel verdrietig omdat we vandaag een geweldige kameraad verliezen. Hij was een geweldige premier en kompaan."
Rutte en Macron bouwden de afgelopen jaren een nauwe band op, waar Nederland en Frankrijk vroeger zelden samen optrokken. De twee liberalen konden politiek en persoonlijk goed met elkaar overweg.
"Je bent altijd meer dan welkom in La Rotonde", houdt de Franse president Rutte voor. La Rotonde is Macrons favoriete Parijse sterrentent.
Meer uit Binnenland
SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
20 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
1 dag geleden