Rutte getrakteerd op 'superlief' filmpje en knuffel van Macron
BRUSSEL (ANP) - Scheidend premier Mark Rutte is op zijn allerlaatste EU-top uitgezwaaid met een "superlief" filmpje en een uitvoerige knuffel van de Franse president Emmanuel Macron. Maar wellicht was dat voorbarig, lacht de recordpremier na zijn 111e top. "Misschien ben ik hier maandag weer."
De 57-jarige Rutte maakt dinsdag na veertien jaar plaats voor de nieuwe premier Dick Schoof. Zijn collega-leiders van de 26 andere EU-lidstaten namen donderdag op de EU-top in Brussel afscheid van de bijna-nestor. Met het gebruikelijke kunstwerk én een compilatie van beelden van Rutte op die 111 toppen, vol lof voor de compromissen-smid.
Dat filmpje is "superlief", zegt Rutte na afloop. Om niet veel later onderbroken te worden door Macron, die hem komt omhelzen. "We zijn heel verdrietig omdat we vandaag een geweldige kameraad verliezen. Hij was een geweldige premier en kompaan."
Rutte en Macron bouwden de afgelopen jaren een nauwe band op, waar Nederland en Frankrijk vroeger zelden samen optrokken. De twee liberalen konden politiek en persoonlijk goed met elkaar overweg.
"Je bent altijd meer dan welkom in La Rotonde", houdt de Franse president Rutte voor. La Rotonde is Macrons favoriete Parijse sterrentent.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
2 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
9 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
9 uur geleden