Rutte: gesprek met 'onbeschoft' FVD van Baudet is zinloos
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte voelt er weinig voor om in gesprek te gaan met Forum voor Democratie na recente acties van de partij, die volgens hem een "nieuw dieptepunt" zijn. Een gesprek is "zinloos", aldus de minister-president. "Het is allemaal van een onbeschoftheid en een beneden-alle-niveau-heid dat ik daar geen behoefte aan heb", zei Rutte in zijn wekelijkse persconferentie.
Hij refereerde niet alleen aan het verband dat partijleider Thierry Baudet in een debat legde tussen minister Sigrid Kaag en spionage, maar ook aan de bewerkte foto die een ander FVD-Kamerlid op Twitter zette, waardoor het lijkt dat twee andere ministers (Karien van Gennip en Ernst Kuipers) de nazivlag hijsen.
Van Gennip en Kuipers kondigden aan aangifte te doen tegen FVD'er Pepijn van Houwelingen. Rutte snapt die aangifte "volledig" en steunt "wat zij nu juridisch doen". Het is wel een persoonlijke aangifte, benadrukt hij. Het kabinet liep ook weg uit het ministersvak in de Tweede Kamer toen Baudet begon over het zogenaamde 'spionnencollege' waar Kaag een studie volgde. Of dit betekent dat het kabinet zich vaker uitspreekt tegen acties van Forum, wilde Rutte niet zeggen.
De premier laakte in zijn persconferentie "mensen, ook in de politiek, die zeggen dat we Poetin best een beetje zijn zin kunnen geven, en die ontkennen dat er problemen zijn". Desgevraagd geeft hij toe dat hij daarmee onder meer doelt op Forum voor Democratie. "Ik denk dat het beter is om de waarheid volledig onder ogen te zien en daar naar te handelen", zei Rutte.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 vindt dat "een aantal goede punten" staat in het formatiestuk van D66 en CDA, maar dat dit "wel naar rechts getrokken" moet worden voordat zijn partij kan aansluiten. Voor zijn gesprek met informateur Sybrand Buma (CDA) laat de partijleider in het midden wat er precies anders aan moet. Desgevraagd herhaalt hij wel dat zijn partij tegen het voorstel van D66 en CDA is om rekeningrijden in te voeren.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar veel op Google gezocht naar informatie over de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Zoekopdrachten die met de verkiezingen te maken hebben, voeren het jaaroverzicht van de zoekmachine aan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een derde van de Nederlanders denkt dat de huidige kabinetsformatie sneller zal gaan dan de vorige formaties. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP onder ruim 56.000 mensen. Ruim 40 procent van de respondenten gelooft niet dat de formatie sneller zal gaan dan de laatste keren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.
23 uur geleden