Rutte: geen sprake van vertrek DSM uit Nederland
BRUSSEL (ANP) - Dat DSM na de fusie met Firmenich op papier een Zwitsers bedrijf wordt, betekent niet dat het bedrijf voor voedingsingrediënten en -supplementen uit Nederland vertrekt, meent premier Mark Rutte. "Ik vind het geen vertrek. Ze gaan uitbreiden in Nederland. Ze houden een hoofdkantoor in Maastricht en ook een hoofdkantoor in Zwitserland", zei hij in Brussel. "Ze blijven genoteerd aan de Amsterdamse beurs."
Volgens Rutte heeft DSM, dat is voortgekomen uit De Nederlandse Staatsmijnen, ook gezegd dat het investeringsklimaat in Nederland goed is. "Ze gaan uitbreiden in Nederland, ze gaan extra investeren." Rutte noemt dat goed nieuws, maar ook "logisch omdat Nederland in de sector waarin zij actief zijn ook echt vooroploopt".
DSM maakte de fusie met Firmenich dinsdag bekend en wordt een Zwitserse vennootschap. Aandeelhouders van het Nederlandse concern krijgen zo'n twee derde van de aandelen van het fusiebedrijf DSM-Firmenich in handen. DSM maakte eveneens de verkoop van de materialentak aan een consortium van het Duitse chemiebedrijf Lanxess en de investeerder Advent International bekend.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
8 uur geleden