Rutte: Europese Commissie belooft zuinig te zijn met exportverbod
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft verzekerd de strengere exportregels voor coronavaccins niet zomaar in te zetten, zegt premier Mark Rutte. Nederland was daar "bezorgd" over, omdat vaccins vaak allerlei landen aandoen voor ze af zijn en die soepele stroom zou kunnen stokken als Brussel daarin zou ingrijpen.
De commissie heeft volgens Rutte tijdens de onlinetop van EU-leiders toegezegd "heel terughoudend" te zullen zijn met het tegenhouden van vaccins die een fabrikant van de EU naar bijvoorbeeld het Verenigd Koninkrijk wil exporteren. Rutte en enkele collega's hadden om die terughoudendheid gevraagd, zei de premier na afloop van de top. "Omdat het hebben van zo'n instrument helemaal niet verkeerd is, maar het bij voorkeur niet gebruikt moet worden. Wij denken dat het belangrijk is dit pistool ongeladen te laten."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
37 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
13 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
22 uur geleden