Rutte: er zijn nog geen partijen afgehaakt bij de informatie
DEN HAAG (ANP) - Er praten nog altijd vier partijen mee over mogelijke kabinetsdeelname. Dat zei demissionair premier en VVD-leider Mark Rutte dinsdagavond laat na een dag vol besprekingen. Enkele uren eerder had ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers zich hardop afgevraagd waarom hij eigenlijk nog wordt uitgenodigd.
Rutte sprak laat op de avond voor de tweede keer met PvdA-leider Lilianne Ploumen en GroenLinks-voorman Jesse Klaver. Die waren eerder op de dag ook al eens langs geweest voor een gesprek. Dat riep de vraag op of Segers misschien was afgehaakt, waardoor voortzetting van de onderhandelingen met PvdA en GroenLinks zo'n beetje de laatst overgebleven optie zou worden.
Volgens Rutte kwamen de linkse politici nog een keer terug omdat bij de eerste ontmoeting D66-leider en demissionair buitenlandminister Sigrid Kaag verstek moest laten gaan vanwege een Kamerdebat over de situatie in Afghanistan. Zij sloot later alsnog aan. De VVD'er noch Klaver of Ploumen wilde veel kwijt over de inhoud van de tweede ontmoeting. Wel zei Kaag dat het "hele goeie gesprekken" zijn geweest.
Christenunie
Segers zei eerder dinsdag dat hij "uit beleefdheid" kwam opdagen na uitnodigingen van de informateur, maar niet goed begreep waarom hij die uitnodigingen nog kreeg. Kaag heeft al gezegd dat ze een coalitie met de ChristenUnie niet ziet zitten. Als hij "niet gewenst en niet nodig" is, heeft verder praten wat hem betreft weinig zin. Toch trekt de ChristenUnie zich niet uit eigen beweging terug uit de besprekingen. Segers vindt het aan de twee partijen die nu de leiding over het informatieproces hebben om een keuze te maken.
Woensdag wordt er verder gesproken over de vorming van een nieuw kabinet. Om 10.15 uur komen CDA-leider Wopke Hoekstra en diens secondant Pieter Heerma weer langs. Meer gesprekken staan vooralsnog niet op de planning.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
2 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
17 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
22 uur geleden