Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: er zijn nog geen partijen afgehaakt bij de informatie

Rutte: er zijn nog geen partijen afgehaakt bij de informatie

DEN HAAG (ANP) - Er praten nog altijd vier partijen mee over mogelijke kabinetsdeelname. Dat zei demissionair premier en VVD-leider Mark Rutte dinsdagavond laat na een dag vol besprekingen. Enkele uren eerder had ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers zich hardop afgevraagd waarom hij eigenlijk nog wordt uitgenodigd.

Rutte sprak laat op de avond voor de tweede keer met PvdA-leider Lilianne Ploumen en GroenLinks-voorman Jesse Klaver. Die waren eerder op de dag ook al eens langs geweest voor een gesprek. Dat riep de vraag op of Segers misschien was afgehaakt, waardoor voortzetting van de onderhandelingen met PvdA en GroenLinks zo'n beetje de laatst overgebleven optie zou worden.

Volgens Rutte kwamen de linkse politici nog een keer terug omdat bij de eerste ontmoeting D66-leider en demissionair buitenlandminister Sigrid Kaag verstek moest laten gaan vanwege een Kamerdebat over de situatie in Afghanistan. Zij sloot later alsnog aan. De VVD'er noch Klaver of Ploumen wilde veel kwijt over de inhoud van de tweede ontmoeting. Wel zei Kaag dat het "hele goeie gesprekken" zijn geweest.

Christenunie

Segers zei eerder dinsdag dat hij "uit beleefdheid" kwam opdagen na uitnodigingen van de informateur, maar niet goed begreep waarom hij die uitnodigingen nog kreeg. Kaag heeft al gezegd dat ze een coalitie met de ChristenUnie niet ziet zitten. Als hij "niet gewenst en niet nodig" is, heeft verder praten wat hem betreft weinig zin. Toch trekt de ChristenUnie zich niet uit eigen beweging terug uit de besprekingen. Segers vindt het aan de twee partijen die nu de leiding over het informatieproces hebben om een keuze te maken.

Woensdag wordt er verder gesproken over de vorming van een nieuw kabinet. Om 10.15 uur komen CDA-leider Wopke Hoekstra en diens secondant Pieter Heerma weer langs. Meer gesprekken staan vooralsnog niet op de planning.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

5 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

6 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

8 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

11 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

12 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

13 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

13 uur geleden